Werkzaamheden op begraafplaatsen Stavenisse
STAVENISSE - De gemeente Tholen meldt dat van dinsdag 14 juni tot en met vrijdag 24 juni er werkzaamheden verricht worden op de oude en nieuwe begraafplaats in Stavenisse. Dit zorgt ervoor dat de begraafplaatsen op de doordeweekse werkdagen, van 07:30 uur tot 18:00 uur, gesloten zijn voor bezoekers.
Na 18:00 uur tot zonsondergang is de oude en nieuwe begraafplaats doordeweeks wel open voor bezoekers. In het weekend zijn de begraafplaatsen van zonsopkomst tot zonsondergang te bezoeken.
Werkzaamheden
De werkzaamheden bestaan uit het verwijderen van oude grafstenen op de oude begraafplaats, waarvan geen rechthebbende bekend is. Naast dat, worden er ook grafmonumenten verwijderd, waarvan de rechthebbende afstand hebben gedaan. Bij graven die voor 1973 zijn uitgegeven, worden alleen de grafstenen verwijderd. Voor graven die na 1973 zijn uitgegeven, waarbij de rechten of niet verlengd, of verlopen zijn, wordt de aanwezige grafbedekking en de stoffelijke resten verwijderd. Op de nieuwe begraafplaats worden de stoffelijke resten dan herbegraven.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.
1 dag geledenTHOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.
1 dag geledenTHOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.
2 dagen geledenTHOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.
2 dagen geledenTHOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
3 dagen geledenTHOLEN - De temperatuur in De Bilt is woensdag naar 15,1 graden gestegen. Daarmee is officieel sprake van de eerste lentedag van het jaar, meldt Weeronline. Die valt vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld is de eerste lentedag pas in maart.
3 dagen geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland heeft dinsdag ingestemd met de nieuwe dienstregeling die EBS vanaf december 2026 in Zeeland gaat rijden. Volgens de regeling gaan er op Tholen meer bussen rijden voor scholieren.
3 dagen geleden