Werkzaamheden derde ontsluiting Tholen hervat: plaatsing twee 'bypasses'
THOLEN - De werkzaamheden voor de derde ontsluiting Tholen zijn hervat. De afgelopen weken voerde Heijmans nabij de N286 herstelwerkzaamheden uit die noodzakelijk waren als gevolg van de stillegging. Het bedrijf is deze week begonnen met de voorbereidende werkzaamheden. Zo worden er eerst twee bypasses aangelegd.
Een bypass is een tijdelijke weg die met een boog om het werkvak ligt. Dit zorgt ervoor dat het verkeer tijdens de werkzaamheden altijd door kan blijven rijden. Eén van de twee bypasses komt bij de N286. Deze leidt het verkeer om het viaduct heen. De tweede bypass komt bij de rotonde Zoekweg-Molenvlietsedijk. De maximale snelheid ter hoogte van het werk blijft 50 km per uur, zodat er veilig gewerkt kan worden. De bypass gaat naar verwachting in de laatste week van april open.
Deze week is gestart met het aanleggen van de bypass ter hoogte van rotonde Zoekweg-Molenvlietsedijk. Deze bypass is naar verwachting op 7 april gereed. Vanaf 11 april starten de werkzaamheden van fase 3. Daarvoor wordt de Molenvlietsedijk afgesloten vanaf de rotonde Zoekweg tot en met de kruising Hoogaarsstraat. De inwoners van de wijk Dalempolder en omgeving ontvangen hierover een brief. Deze bypass is een volwaardige geasfalteerde weg, met voetpad, fietsstroken en een rijstrook voor twee richtingen. De bypass zorgt ervoor dat al het verkeer vanuit Dalempolder en vanuit het centrum richting de Zoekweg en andersom veilig doorgang kan blijven vinden tijdens de werkzaamheden.
Voor de veiligheid heeft de gemeente gescheiden omleidingsroutes voor gemotoriseerd en ongemotoriseerd verkeer door de wijk Dalempoler uitgewerkt. Het gemotoriseerde verkeer wordt omgeleid via de Koningin Julianastaat en het ongemotoriseerde verkeer via de Hoogaarsstraat en deels via het bestaande voetpad richting de Machteld van Gelrestaat. Hierdoor kunnen scholieren en wijkbewoners zich veilig door de wijk verplaatsen richting de scholen.
De concrete planning voor de werkzaamheden die daarop volgen, wordt op dit moment nog uitgewerkt.
Meer uit Tholen
POORTVLIET/THOLEN - Arjan Deurloo heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de aanleg van de mobiliteitshubs in Tholen en Poortvliet. Volgens de raadslid lopen de werkzaamheden achter op schema en zijn er knelpunten rond onder meer toegankelijkheid en verkeersveiligheid.
5 uur geledenTHOLEN/WOENSDRECHT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Leslie Vermonden, kinderdagverblijf Het Toverbloempje.
8 uur geledenTHOLEN - De VVD wil van de gemeente Tholen weten of er ruimte is voor extra investeringen, nu accountantsbureau BDO de meerjarenbegroting van de gemeente hoog heeft beoordeeld. Volgens BDO behoort Tholen tot de financieel gezondste middelgrote gemeenten van Nederland en kreeg de gemeente voor 2024 het hoogste rapportcijfer.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Vijf culturele en erfgoedprojecten in de gemeente Tholen ontvangen in 2026 subsidie uit de Regioarrangementen. De Zeeuwse gemeenten en de Provincie Zeeland ondersteunen hiermee initiatieven die bijdragen aan een levendig cultureel aanbod en maatschappelijke meerwaarde. De vijf subsidies zijn in januari 2026 toegekend en gelden voor activiteiten die plaatsvinden in de gemeente Tholen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Diverse koren zingen komende zaterdag 31 januari in de dorpskerk van Sint-Annaland voor Moldavië. De opbrengst van de avond gaat naar Stichting Caritate, die hulp biedt aan dit land.
2 dagen geledenTHOLEN - De natuur in de Oosterschelde staat onder druk. Er zijn steeds minder plekken voor vogels om voedsel te zoeken en voor zeehonden om uit te rusten. Daarom werkt Rijkswaterstaat aan een nieuw beheerplan om leefgebieden te herstellen en de natuurkwaliteit te verbeteren. De Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) heeft vandaag advies gegeven over de inhoud van het milieueffectrapport.
3 dagen geleden