Werkzaamheden aan rolbrug Tholen: Drie dagen dicht
THOLEN - De rolbrug in de haven van Tholen is van maandag 19 tot en met woensdag 21 juni dicht voor voetgangers en fietsers vanwege werkzaamheden. In deze drie dagen wordt de brug technisch verbeterd. Hierdoor kan de brug makkelijker en sneller herstart worden. De scheepvaart heeft geen hinder van de werkzaamheden.
De doorontwikkeling van de brug is nodig zodat bij een storing door verkeerd gebruik de brug sneller herstart kan worden door medewerkers van de gemeente. Op dit moment kan alleen een monteur van de aannemer dit doen. Vanwege veiligheidseisen valt de brug automatisch in storing bij verkeerd gebruik. Zoals duwen tegen de toegangspoortjes, te lang blijven staan op de rolbrug en/of door te lopen bij een rood sein. De brug ging het afgelopen jaar gemiddeld één tot twee keer per maand in storing door het verkeerd gebruiken van de brug.
Rondje haven
De rolbrug verbindt de uiteinden van het keermiddel in de haven van Tholen met elkaar. Op die manier kunnen wandelaars een rondje door de haven maken. Bedoeling is dat mensen op afstand wachten tot de poortjes open zijn en het stoplicht groen is om de brug te gebruiken.
In de zomer van 2021 is de brug gerenoveerd. Begin dit jaar heeft de brug nog een grote onderhoudsbeurt gehad. Op basis van de eerdere inspecties krijgt de brug vaker een smeerbeurt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
11 minuten geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.
7 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.
23 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
2 dagen geleden