Werkzaamheden aan rolbrug Tholen: Drie dagen dicht
THOLEN - De rolbrug in de haven van Tholen is van maandag 19 tot en met woensdag 21 juni dicht voor voetgangers en fietsers vanwege werkzaamheden. In deze drie dagen wordt de brug technisch verbeterd. Hierdoor kan de brug makkelijker en sneller herstart worden. De scheepvaart heeft geen hinder van de werkzaamheden.
De doorontwikkeling van de brug is nodig zodat bij een storing door verkeerd gebruik de brug sneller herstart kan worden door medewerkers van de gemeente. Op dit moment kan alleen een monteur van de aannemer dit doen. Vanwege veiligheidseisen valt de brug automatisch in storing bij verkeerd gebruik. Zoals duwen tegen de toegangspoortjes, te lang blijven staan op de rolbrug en/of door te lopen bij een rood sein. De brug ging het afgelopen jaar gemiddeld één tot twee keer per maand in storing door het verkeerd gebruiken van de brug.
Rondje haven
De rolbrug verbindt de uiteinden van het keermiddel in de haven van Tholen met elkaar. Op die manier kunnen wandelaars een rondje door de haven maken. Bedoeling is dat mensen op afstand wachten tot de poortjes open zijn en het stoplicht groen is om de brug te gebruiken.
In de zomer van 2021 is de brug gerenoveerd. Begin dit jaar heeft de brug nog een grote onderhoudsbeurt gehad. Op basis van de eerdere inspecties krijgt de brug vaker een smeerbeurt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Voor het eerst sinds de oprichting in 1972 verhoogt de Grote Clubactie de afdrachtpercentage voor verenigingen van 80 naar 85 procent. Deze verhoging geldt meteen voor de actie van dit jaar. Voor elf Thoolse verenigingen betekent dit dat zij samen niet 23.868 euro, maar 25.359 euro ontvangen.
2 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht.
19 uur geledenTHOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.
22 uur geledenSCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.
2 dagen geleden