Werkzaamheden aan rolbrug Tholen: Drie dagen dicht
THOLEN - De rolbrug in de haven van Tholen is van maandag 19 tot en met woensdag 21 juni dicht voor voetgangers en fietsers vanwege werkzaamheden. In deze drie dagen wordt de brug technisch verbeterd. Hierdoor kan de brug makkelijker en sneller herstart worden. De scheepvaart heeft geen hinder van de werkzaamheden.
De doorontwikkeling van de brug is nodig zodat bij een storing door verkeerd gebruik de brug sneller herstart kan worden door medewerkers van de gemeente. Op dit moment kan alleen een monteur van de aannemer dit doen. Vanwege veiligheidseisen valt de brug automatisch in storing bij verkeerd gebruik. Zoals duwen tegen de toegangspoortjes, te lang blijven staan op de rolbrug en/of door te lopen bij een rood sein. De brug ging het afgelopen jaar gemiddeld één tot twee keer per maand in storing door het verkeerd gebruiken van de brug.
Rondje haven
De rolbrug verbindt de uiteinden van het keermiddel in de haven van Tholen met elkaar. Op die manier kunnen wandelaars een rondje door de haven maken. Bedoeling is dat mensen op afstand wachten tot de poortjes open zijn en het stoplicht groen is om de brug te gebruiken.
In de zomer van 2021 is de brug gerenoveerd. Begin dit jaar heeft de brug nog een grote onderhoudsbeurt gehad. Op basis van de eerdere inspecties krijgt de brug vaker een smeerbeurt.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.
11 uur geledenNEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.
13 uur geledenSINT-ANNALAND - Veiling Sint-Annaland zet een stap richting de toekomst en gaat digitaal veilen. Deze keuze past bij de veranderingen in de markt en het lagere aantal kopers dat nog op locatie aanwezig is. Met deze stap blijft de veiling doen waar zij voor staat: het organiseren en verbeteren van de afzet en de prijs van de aardappelen van haar leden.
17 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Terwijl de eerste zonnestralen de boomgaarden en tuinen op het eiland in bloei zetten, ontwaakt ook een minder welkome gast uit zijn winterrust: de Aziatische hoornaar. Deze invasieve wespensoort, die zich de afgelopen jaren steeds verder in Nederland heeft verspreid, vormt een serieuze bedreiging voor honingbijen en andere belangrijke insecten. De gemeente Tholen grijpt daarom opnieuw in met extra maatregelen. Afgelopen week zijn in het buitengebied vijftig extra lokvallen geplaatst. "Als we de koninginnen nu onderscheppen, voorkomen we dat er in de zomer grote nesten ontstaan."
1 dag geledenTHOLEN - In samenwerking met de gemeente organiseert het 4 mei Comité weer de Dodenherdenking in Tholen. De plechtigheid vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark bij de Vossemeersepoort. Inwoners zijn van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn en samen stil te staan bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
1 dag geledenTHOLEN - Inwoners in een groot deel van West-Brabant en Tholen hebben donderdag aan het einde van de middag een NL-Alert ontvangen vanwege meerdere grote natuurbranden in de regio. De waarschuwing is verspreid in onder meer Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal, Woensdrecht, Zundert en Steenbergen.
2 dagen geledenTHOLEN - Na een opvallend droge en rustige aprilmaand slaat het weer in mei om. De maand begint zomers, maar al snel neemt de kans op regen- en onweersbuien toe. Dat zegt meteoroloog Berend van Straaten in de maandverwachting.
2 dagen geleden