Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkvloer onveiliger door versoepelen arboregels, vrezen bonden

Werkvloer onveiliger door versoepelen arboregels, vrezen bonden

UTRECHT (ANP) - Vakbonden maken zich zorgen over de veiligheid op de werkvloer. Aanleiding zijn recent aangenomen moties in de Tweede Kamer die leiden tot een versoepeling van de arboregels. Volgens FNV, CNV en VCP zien de indieners en de Tweede Kamer de gevolgen over het hoofd. De voorstellen leiden volgens de bonden "tot meer zieken en doden door werk", stellen zij in een brief aan staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie).

"Er gaan jaarlijks 4100 mensen dood door een ziekte die ze hebben opgelopen door of op het werk", legt vicevoorzitter Kitty Jong van FNV uit, verwijzend naar een rapport van de Nederlandse Arbeidsinspectie. "De teugels nu laten vieren levert meer arbeidsdoden en gewonden op en dat alles vanwege de krokodillentranen van een aantal ondernemers."

De vakbonden halen in hun brief drie moties aan die zijn aangenomen in de Tweede Kamer. Een van deze moties gaat over het uitgebreid rapporteren door kleine werkgevers, als schilders en kappers, over het gebruik van gevaarlijke stoffen. "Onwerkbaar", stellen de indieners. Een andere motie wil het aantal deskundigen voor het toetsen van de zogenoemde risico-inventarisatie en -evaluatie (RI&E) terugschroeven van drie naar een. De RI&E beschrijft de risico's binnen een bedrijf op het gebied van gezondheid en veiligheid van werknemers.

Volgens de bonden leggen de moties "een bom onder het arbobeleid" en zijn deze in strijd met onder meer Europese regels. "Het is even triest als zorgelijk dat een groot deel van de Tweede Kamer de regels rond de veiligheid en gezondheid van de mensen die onze economie draaiend houden niet lijkt te kennen of minder belangrijk vindt dan de ervaren regeldruk van ondernemers", aldus Jong.

Meer uit Financieel

FNV: vrouwen harder geraakt door bezuinigingen nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.

30 minuten geleden
Hotels moeten schade door Booking.com aantonen, zegt rechter

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.

55 minuten geleden
Nederlandse schepen wachten op meer details over escorteplan VS

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders wachten op meer details over het plan van president Donald Trump om met de Amerikaanse marine schepen uit de Perzische Golf te escorteren. De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) is geïnteresseerd in het voorstel, maar stelt dat veel afhangt van de uitwerking. "De vraag is namelijk in hoeverre dit aanbod een veilige doortocht gaat bieden."

1 uur geleden
Hardt Hyperloop failliet verklaard door rechtbank

DEN HAAG (ANP) - Hardt Hyperloop is failliet verklaard door de rechtbank in Den Haag. Dat staat in het Centraal Insolventieregister, waarmee berichtgeving van RTL Z over het faillissement wordt bevestigd. Hardt Hyperloop uit Rotterdam was bezig met de ontwikkeling van technologie om mensen op hoge snelheid via capsules door een vacuümbuis te vervoeren.

1 uur geleden
Brussel wil 'Made in Europe' voor groene tech en elektrische auto

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de Europese groene industrie stimuleren door landen in bepaalde sectoren meer in de EU te laten kopen. Dat staat in een langverwacht voorstel van de Europese Commissie, de Industrial Accelerator Act. Bij publieke bestedingen voor elektrische auto's en duurzame technologie moet de voorkeur zijn deze binnen Europa aan te schaffen, stelt de Commissie. Voor staal, cement en aluminium moet een deel groen worden geproduceerd.

1 uur geleden
KLM vliegt 'voorlopig' niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."

2 uur geleden
Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

3 uur geleden