'Werknemers Schiphol vrezen chaos op luchthaven bij zomerdrukte'
SCHIPHOL (ANP) - Werknemers op Schiphol vrezen voor chaos als het vliegverkeer weer op gang komt na de versoepeling van de coronaregels, zegt vakbond FNV. Tijdens de coronacrisis zijn veel beveiligers, afhandelaars en buschauffeurs naar huis gestuurd. Daardoor dreigt een personeelstekort, maar ook is veel ervaring verdwenen van hoe zaken werken op de luchthaven.
FNV vreest samen met het personeel dat die combinatie van factoren tot meer incidenten kan leiden. "Er kunnen vliegonveilige situaties ontstaan", waarschuwt campagneleider Joost van Doesburg. Volgens hem heeft ook Europees luchtvaartagentschap EASA daar al voor gewaarschuwd.
Volgens FNV heeft de mogelijke chaos te maken met de vele flexwerkers op de luchthaven. Daar loopt de vakbond al langer tegenaan.
Schiphol laat in een reactie weten dat er voldoende mensen in dienst zijn om de toename van het vliegverkeer in goede banen te leiden. "Tijdens de reorganisatie hebben we daar rekening mee gehouden", zegt een woordvoerster. "We hebben goed contact met luchtvaartmaatschappijen, afhandelaren en beveiligingsbedrijven en onze overtuiging is dat wij, ondanks de impact die corona heeft gehad op de bedrijfsvoering, alles op orde hebben om ieders reisbeleving zo goed mogelijk te maken."
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.
57 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Brussel heeft Italië op de vingers getikt over Italiaanse regels waarmee het land voorwaarden kan stellen aan deals in de bankensector. De actie van de Europese Commissie volgt op strenge voorwaarden die de Italiaanse regering had gesteld aan de voorgenomen miljardenovername van de Italiaanse bank Banco BPM door rivaal UniCredit. Die deal ging uiteindelijk niet door.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft de resultaten over de eerste helft van zijn boekjaar uitgesteld vanwege een onjuiste opgave van de omzet in die periode. Volgens de accountants van de uitgever van videogames als Assassin's Creed en Far Cry had het bedrijf de inkomsten uit een recent partnerschap ten onrechte al als omzet in de boeken gezet.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM noemt de vrijdag aangekondigde investeringsplannen van luchthaven Schiphol "essentieel" om passagiers goed te blijven bedienen. Tegelijkertijd houdt de luchtvaartmaatschappij, die Schiphol als thuisbasis heeft, zorgen over mogelijk oplopende kosten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een uitzendkracht dertien jaar onafgebroken inhuren is te lang. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag beslist in een zaak die was aangespannen door een werknemer die meermaals vroeg om een vast dienstverband. Het bedrijf waar hij als uitzendkracht werkte, weigerde dit. Dat het bedrijf zich beroept op de behoefte aan een 'flexibele schil', is volgens de hoogste Nederlandse rechter geen rechtvaardiging om een uitzendkracht zo lang in te lenen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.
5 uur geleden