Werknemers luchtvrachtbedrijven krijgen gezamenlijke cao
SCHIPHOL (ANP) - De Werkgeversvereniging Luchtvracht Afhandeling (WLVA) en vakbond FNV hebben een akkoord bereikt over één gezamenlijke cao voor alle luchtvrachtbedrijven. Voorheen had elk luchtvrachtbedrijf zijn eigen cao-afspraken.
Voor de werknemers van de grote luchtvrachtbedrijven Menzies, World Cargo, Swissport, dnata en Worldwide Flight Services gelden straks uniforme afspraken op het gebied van arbeidsvoorwaarden.
WLVA en FNV spreken van een "historische doorbraak". De nieuwe cao garandeert dat werknemers minimaal 6 procent meer loon krijgen in 2025 ten opzichte van 2024. In 2026 komt daar nog eens minimaal 4,5 procent bij. De vakbondsleden mogen de komende tijd stemmen over de gemaakte afspraken.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Zalando sluit eind september zijn logistieke centrum in het Duitse Erfurt. Daardoor staan 2700 banen op de tocht. De modewebwinkel zegt bezig te zijn met een herstructurering van het logistieke netwerk, na de overname van de Duitse webshop About You.
40 minuten geledenWEEZE (ANP) - Ruim 2,2 miljoen passagiers maakten vorig jaar gebruik van de Duitse luchthaven Airport Weeze, 14 procent meer dan in 2024. Het vliegveld, populair bij Nederlanders door de ligging net over de grens bij Venray, verwacht dit jaar opnieuw een stijging van het aantal passagiers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft tijdelijk schotten geplaatst in Terminal 2, de terminal die vanochtend met een stroomonderbreking kampte. De schotten moeten ervoor zorgen dat de reizigers die vanochtend tijdelijk niet konden inchecken, dat nu met voorrang kunnen doen, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring op Schiphol is verholpen, melden Schiphol en KLM. Sinds donderdag 08.00 uur kampte de luchthaven met een stroomonderbreking in Terminal 2.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde donderdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Zakenbank Jefferies kwam met een negatief rapport over de uitzendsector, waarin Randstad van de kooplijst naar de verkooplijst werd verplaatst. Ook het koersdoel voor het aandeel ging flink omlaag. De beleggingsadviezen voor branchegenoten Adecco en Hays werden ook verlaagd naar verkopen. Randstad zakte 4 procent. Adecco en Hays verloren 6 en 5 procent.
3 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Triodos Bank gaat de komende drie jaar 250 tot 270 banen schrappen om de kosten te drukken. Hiermee wil de bank de jaarlijkse kosten met 25 tot 30 miljoen euro verlagen tegen eind 2028.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft te maken met een stroomstoring. Volgens een woordvoerster wordt momenteel onderzocht wat de impact van de storing op het vliegverkeer is. Ze kon niet meer informatie geven.
4 uur geleden