Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkloosheid in eurozone iets gedaald, stijging onder jongeren

Werkloosheid in eurozone iets gedaald, stijging onder jongeren

LUXEMBURG (ANP) - De werkloosheid in de eurozone is in januari iets gedaald ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat kwam de werkloosheid vorige maand uit op 6,7 procent, in januari 2022 was dat nog 6,9 procent. De werkloosheid onder jongeren nam wel toe.

In totaal schat Eurostat in dat ruim 13,2 miljoen mensen werkloos waren in de EU, waarvan iets minder dan 11,3 miljoen mensen in de eurozone. Op jaarbasis is dat een daling van respectievelijk 318.000 en 220.000 mensen, aldus het statistiekbureau.

Het aantal werkloze jongeren (jonger dan 25 jaar) is daarentegen toegenomen. Aan het begin van dit jaar hadden bijna 2,8 miljoen jongeren in de EU geen werk, waarvan iets minder dan 2,3 miljoen in de eurozone. Dat is een stijging van respectievelijk 116.000 en 112.000 in vergelijking met het begin van 2022.

In Spanje was de werkloosheid het hoogst, daar had 13 procent van de beroepsbevolking geen baan, in lijn met voorgaande maanden. Voor Nederland meldde Eurostat een werkloosheid van 3,6 procent, wat neerkomt op ongeveer 360.000 werklozen. Dat was iets meer dan de 3,5 procent in december. De jeugdwerkloosheid nam in Nederland eveneens met 0,1 procentpunt toe tot 7,6 procent.

Meer uit Financieel

Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een Parijse rechtbank schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vlucht in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

7 minuten geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

59 minuten geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

1 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

1 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

2 uur geleden
Amsterdam wil woningbezitters weren uit sociale huurwoning

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.

2 uur geleden
ACM onderzoekt garanties en reparaties huishoudapparaten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.

2 uur geleden