Werkloosheid in eurozone iets gedaald, stijging onder jongeren
LUXEMBURG (ANP) - De werkloosheid in de eurozone is in januari iets gedaald ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat kwam de werkloosheid vorige maand uit op 6,7 procent, in januari 2022 was dat nog 6,9 procent. De werkloosheid onder jongeren nam wel toe.
In totaal schat Eurostat in dat ruim 13,2 miljoen mensen werkloos waren in de EU, waarvan iets minder dan 11,3 miljoen mensen in de eurozone. Op jaarbasis is dat een daling van respectievelijk 318.000 en 220.000 mensen, aldus het statistiekbureau.
Het aantal werkloze jongeren (jonger dan 25 jaar) is daarentegen toegenomen. Aan het begin van dit jaar hadden bijna 2,8 miljoen jongeren in de EU geen werk, waarvan iets minder dan 2,3 miljoen in de eurozone. Dat is een stijging van respectievelijk 116.000 en 112.000 in vergelijking met het begin van 2022.
In Spanje was de werkloosheid het hoogst, daar had 13 procent van de beroepsbevolking geen baan, in lijn met voorgaande maanden. Voor Nederland meldde Eurostat een werkloosheid van 3,6 procent, wat neerkomt op ongeveer 360.000 werklozen. Dat was iets meer dan de 3,5 procent in december. De jeugdwerkloosheid nam in Nederland eveneens met 0,1 procentpunt toe tot 7,6 procent.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
1 dag geleden