Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkgevers vrezen voor te weinig ruimte voor bedrijventerreinen

Werkgevers vrezen voor te weinig ruimte voor bedrijventerreinen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in Nederland vrezen dat er de komende jaren te weinig ruimte overblijft voor bedrijventerreinen. Volgens werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland krijgt de woningbouw bijvoorbeeld veel ruimte, maar worden plekken voor ondernemingen daardoor verdrongen. Daarom pleit het bedrijfsleven in een brief aan de Tweede Kamer voor ‘maakdeals’, in navolging van de woondeals van vorig jaar.

"Door bijvoorbeeld oprukkende woningbouw ontstaat een verdringingseffect en dreigt er onvoldoende fysieke en milieuruimte voor bedrijven die dingen maken", stellen VNO-NCW en MKB-Nederland. Er zouden tussen 2016 en 2021 148 bedrijventerreinen zijn verdwenen, terwijl "circulaire en duurzame bedrijfsprocessen meer ruimte gaan vragen de komende jaren". Nu zijn er nog ongeveer 3800 terreinen over.

Volgens VNO-NCW en MKB-Nederland leveren de Nederlandse bedrijventerreinen 40 procent van het nationaal inkomen op, terwijl het maar 2,6 procent van de ruimte inneemt. "Deze werklocaties zijn hiermee het fundament onder onze brede welvaart; van allerlei praktisch werk dat wordt geboden, tot hightech innovaties tot sponsoring van de lokale voetbalclub", schrijven de organisaties.

Verder willen de werkgevers genoeg aandacht voor duurzaamheid. "Het verduurzamen van bedrijfsprocessen op bedrijventerreinen vraagt om goede toegang tot het elektriciteitsnet, het distributienetwerk van de ‘waterstof-backbone’ en voldoende transportcapaciteit. Alleen dan kunnen bedrijven de noodzakelijke en gewenste transitie maken." VNO-NCW en MKB-Nederland doen de oproepen in aanloop naar het Tweede Kamerdebat over ruimtelijke ordening van donderdag.

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

1 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

3 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

3 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

3 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

4 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

7 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

7 uur geleden