
Werkgevers: recessie onderstreept onzekerheden van ondernemers
DEN HAAG (ANP) - De recessie waarin de Nederlandse economie is beland, onderstreept dat ondernemers met veel onzekerheden kampen. Dat schrijven werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op de eerste raming van het Centraal Bureau van de Statistiek (CBS). Dat meldde dat het bruto binnenlands product van Nederland voor het tweede kwartaal op rij is gedaald.
Ondernemers kampen volgens de organisaties onder andere met stijgende kosten voor lonen en grondstoffen. Daarnaast maken de gestegen rentes ook leningen duurder. Uit een recente enquĂȘte van het CBS komt ook naar voren dat steeds minder ondernemers verwachten hun investeringen op te voeren, wat doorgaans juist een belangrijke pijler van economische groei is. Tegelijkertijd kampen bedrijven nog vaak met tekorten aan geschikt personeel.
"Al deze factoren leiden tot een onzekere economische situatie, en dat vraagt om verstandig en stabiel economisch beleid", verklaren de lobbyclubs voor het bedrijfsleven. Ze vinden dat het demissionair kabinet moet "oppassen met het verstoren van de economie" met belastingverhogingen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en China hebben een deal gesloten waarmee TikTok in de VS actief kan blijven, meldt Donald Trump dinsdag. Een groep bedrijven wil de Amerikaanse activiteiten volgens hem overnemen van het Chinese moederbedrijf ByteDance. Hij gaf geen details en zegt later bekend te maken wie de kopers zijn.
54 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV heeft dinsdag nieuwe acties van grondpersoneel van KLM op Schiphol aangekondigd. Het gaat om twee werkonderbrekingen op 24 september en 1 oktober die respectievelijk zes en acht uur duren. KLM moest vorige week nog ruim honderd vluchten schrappen door een werkonderbreking die twee uur duurde. Ook deze woensdag vallen ongeveer honderd vluchten uit door een korte staking.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een winst van ruim 4 procent. Het software- en cloudbedrijf maakt volgens Amerikaanse media deel uit van een consortium dat mogelijk een deel van het Chinese socialmediaplatform TikTok overneemt. De Verenigde Staten willen dat TikTok in Amerikaanse handen komt vanwege zorgen over de nationale veiligheid en de angst dat China toegang heeft tot de persoonlijke data van miljoenen Amerikaanse gebruikers.
1 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Thyssenkrupp heeft een bod ontvangen op zijn Europese staaldivisie van zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel, maakte het concern bekend.
1 uur geledenSAS VAN GENT (ANP) - Het voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil eind dit jaar stoppen met de verwerking van tarwe, de raffinaderij en de productie van ethanol in zijn fabriek in Sas van Gent. De gedeeltelijke stopzetting heeft mogelijk gevolgen voor ongeveer 120 medewerkers, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving van PZC.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid heeft een onderzoek geopend naar Tesla's van het Model Y die in bepaalde gevallen niet open kunnen. In een aantal gevallen zaten inzittenden daardoor opgesloten in de elektrische auto, meldt een afdeling van de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.
3 uur geleden