Werkenden zien nettoloon volgend jaar stijgen
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.
Mensen die het minimumloon verdienen, gaan er volgens ADP het meest op vooruit. "Dit komt doordat in de berekeningen ook de indexatie, oftewel de stijging van het bruto-minimumuurloon per 1 januari 2026, is meegenomen", legt de loonstrookverwerker uit.
In de eerste belastingschijf gaat een iets lager belastingpercentage gelden. Ook wordt hier de grens met 442 euro verhoogd naar 38.883 euro. In de tweede schijf stijgt het belastingtarief juist, maar wordt de grens ook verhoogd, met 1609 euro. "Hierdoor betaal je in 2026 wel iets meer belasting over een inkomen vanaf 38.883 euro maar duurt het langer voordat je in de derde schijf met het toptarief van 49,50 procent valt", zegt Karin Stam, expert in wet- en regelgeving bij ADP.
Deeltijdwerkers
Werknemers met een minimumloon die 40 uur per week werken, gaan er 51 euro per maand op vooruit. Mensen die twee keer modaal verdienen (7407 euro bruto) krijgen er maandelijks 37 euro bij. Bij een bruto-inkomen van drie keer modaal gaat het om netto 16 euro meer.
Werknemers die maandelijks tussen de 1000 en 2000 euro bruto verdienen, zoals deeltijdwerkers en jongeren met het minimumjeugdloon, gingen er dit jaar nog op achteruit en dat zou op basis van de Prinsjesdagplannen verder worden doorgezet in 2026. Maar door een correctie gaan zij er in het nieuwe jaar toch op vooruit, meldt ADP. Desondanks houden zij in 2026 nog steeds netto minder over dan in 2024.
Zorgverzekeringswet
Gepensioneerden gaan ook iets meer pensioen ontvangen. Die stijging is vooral het gevolg van een daling van de premie voor de bijdrage Zorgverzekeringswet (Zvw). Ook de lichte daling van het belastingpercentage in de eerste schijf speelt een rol.
Hr-dienstverlener Youforce berekende na Prinsjesdag ook al dat werkende Nederlanders met een modaal inkomen er volgend jaar enkele tientjes op vooruitgaan. Mensen die het minimumloon verdienen, houden volgens de berekeningen van Youforce volgend jaar netto ook iets meer over.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
6 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
7 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
9 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.
10 uur geleden