Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Werkateliers Tholen weer van start

Werkateliers Tholen weer van start

THOLEN - Met de mogelijkheid elkaar weer fysiek te ontmoeten zijn in het inspiratiekantoor in het Oude Stadhuis de Werkateliers voor de vitalisering van Tholen Stad weer van start gegaan. Hendrik Kieviet van gemeente Tholen en Martijn Meerman van Plushommes als projectleider Vitalisering Binnenstad ontvangen de deelnemers nu weer fysiek en houden ze op de hoogte van plannen en ideeën vanuit alle kanten van de Thoolse samenleving. ‘De setting van het inspiratiekantoor biedt een goede plaats om van gedachten te wisselen’, aldus Kieviet. Meerman ziet ook de symboliek van de plek: ‘Heden, verleden en de plannen voor de toekomst van Tholen komen hier bij elkaar op de plek waar vroeger ook een centrum vol mensen en energie was’.

Beide heren praten de deelnemers van de Werkgroepen Mensen, Structuur en Gebied, waarin aan de start de deelnemers zijn ingedeeld, bij over verschillende lopende projecten. Ook is er ruimte voor feedback van de deelnemers van de werkgroepen over de zaken die spelen en gespeeld hebben. Zo is er tijdens het eerste overleg onder andere gesproken over de gang van zaken over de Hellingbaan, de routing van Vestetuin naar het Centrum en fietsparkeren in het centrum.

Heb je een idee? Kom ermee!
Er is dus al heel wat gedaan met de input van de deelnemers in de afgelopen tijd.
Zoals de aankleding van de hellingbaan, reparaties aan scheve lantaarnpalen en borden, de bloembakken in het centrum. Met de deelnemers is ook gesproken over de toetreding van Tholen tot de Zuiderwaterlinie. Waar veel bijzondere verhalen verborgen waren, komen ze met samenwerkingen steeds meer naar boven. Met de aanwezige verhalen kunnen nieuwe initiatieven worden ontwikkeld. Op hun beurt moeten die zorgen voor het aantrekken van bijvoorbeeld nieuwe winkels of het vormen van samenwerkingen. Kieviet en Meerman luisteren graag naar iedereen die hier een idee over heeft of daaraan werkt. De gemeente kan op haar beurt weer rekening houden met de wensen die er zijn.

Aanmelden werkgroepen
Inwoners en ondernemers die graag willen meepraten en -denken zijn van harte uitgenodigd deel te nemen aan de verschillende werkgroepen. Aanmelden kan bij Martijn Meerman via [email protected]. Meerman hoopt op betrokkenheid van de Tholenaren: ‘Er speelt veel in Tholen Stad en als je deelneemt in de werkgroepen kun je in een vroeg stadium meepraten.
De bedoeling is dat processen zo sneller doorlopen worden en de wensen van mensen sneller handen en voeten krijgen. Ook moet er gemakkelijker verbinding worden gelegd tussen elkaar. Eventuele aannames en onduidelijkheden zijn dan sneller uit de lucht’.

Er is al veel nieuws
‘Het verzamelen van de ideeën en soms ook combineren ervan met bestaande of ander bedachte initiatieven is een belangrijk onderdeel van wat de werkgroepen kunnen bijdragen aan de vitalisering’, beamen de heren. De geveltuintjes, het ontstaan van het ‘kleinste museum van Tholen’ en dat er bijvoorbeeld nu al vier zichtbare artistieke hotspots zijn in Tholen zijn een goed voorbeeld.
De synergie van wat ondernemers en bewoners bedenken, kan voor inwoners en bezoekers veel woonplezier opleveren. Kieviet spreekt namens de gemeente de wens uit voor een schone, verzorgde binnenstad waar in samenwerking mooie dingen gebeuren die inwoners en bezoekers van Tholen kunnen waarderen.

Meer uit Tholen

Kunstenaars, creatievelingen en verzamelaars komen samen tijdens Kruytenburg FaiR

POORTVLIET - Op Landschapscamping Kruytenburg aan de Kruytenburgseweg wordt zaterdag 20 juni de 15de editie van de Kruytenburg FaiR georganiseerd. De FaiR is een open 'podium' en verkoopplek voor kunstenaars, creatievelingen en verzamelaars. Het evenement is van 10:30 tot 17:00 uur gratis toegankelijk.

7 uur geleden
Grote zoekactie naar twee mogelijke drenkelingen in de Krabbenkreek gestaakt

SINT-ANNALAND - Op de Oosterschelde is woensdagavond zo'n anderhalf uur gezocht naar twee drenkelingen. De zoekactie leverde uiteindelijk niets op en werd gestaakt. Dat meldt HVZeeland.

13 uur geleden
Onafscheidelijk van zijn camera leverde Rien Burgers (77) een lintje op: ‘Schitterend’

THOLEN - Al jarenlang legt hij het dagelijks leven op Tholen vast op beeld. Maar op 24 april stond Rien Burgers even niet achter de camera, maar voor de lens. Tijdens de lintjesregen werd de 77-jarige Tholenaar benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

1 dag geleden
Goudwaard en Van der Kooij openen nieuwe reeks Stadhuisconcerten Tholen

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten, die het initiatief nam om het monumentale 15e eeuwse Oude Stadhuis te ontsluiten en te cultiveren als concertlocatie, start op 20 juni met de nieuwe reeks Stadhuisconcerten.

1 dag geleden
Mogelijke hittegolf op komst in Zeeland: Temperaturen lopen deze week flink op

THOLEN - De komende dagen loopt de temperatuur in Nederland stap voor stap op. Richting het weekend wordt het op grote schaal tropisch warm. Er is zelfs kans op een hittegolf in Zeeland. Vrijdag springt eruit, met in bijna het hele land 30 graden of meer. Daarbij wordt het niet alleen heet, maar ook benauwd.

2 dagen geleden
Banen trekken voor goede doelen tijdens Zwem4daagse in Tholen en Smerdiek

SINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - In de week van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni vindt in de gemeentelijke zwembaden opnieuw de Zwem4daagse plaats. Deelnemers kiezen vier momenten in de week waarop ze banen komen zwemmen. Daarmee halen ze geld op voor het goede doel.

2 dagen geleden
Ruim 130 kinderen genieten van tiende Watersportdag Sint Philipsland [FOTOALBUM]

SINT PHILIPSLAND - Meer dan 130 kinderen beleefden afgelopen zaterdag een gezellige dag op en rond het havenplateau van Sint Philipsland. WSV De Slikleggers organiseerde daar alweer de tiende editie van de populaire Watersportdag.

3 dagen geleden