Werkateliers Tholen weer van start
THOLEN - Met de mogelijkheid elkaar weer fysiek te ontmoeten zijn in het inspiratiekantoor in het Oude Stadhuis de Werkateliers voor de vitalisering van Tholen Stad weer van start gegaan. Hendrik Kieviet van gemeente Tholen en Martijn Meerman van Plushommes als projectleider Vitalisering Binnenstad ontvangen de deelnemers nu weer fysiek en houden ze op de hoogte van plannen en ideeën vanuit alle kanten van de Thoolse samenleving. ‘De setting van het inspiratiekantoor biedt een goede plaats om van gedachten te wisselen’, aldus Kieviet. Meerman ziet ook de symboliek van de plek: ‘Heden, verleden en de plannen voor de toekomst van Tholen komen hier bij elkaar op de plek waar vroeger ook een centrum vol mensen en energie was’.
Beide heren praten de deelnemers van de Werkgroepen Mensen, Structuur en Gebied, waarin aan de start de deelnemers zijn ingedeeld, bij over verschillende lopende projecten. Ook is er ruimte voor feedback van de deelnemers van de werkgroepen over de zaken die spelen en gespeeld hebben. Zo is er tijdens het eerste overleg onder andere gesproken over de gang van zaken over de Hellingbaan, de routing van Vestetuin naar het Centrum en fietsparkeren in het centrum.
Heb je een idee? Kom ermee!
Er is dus al heel wat gedaan met de input van de deelnemers in de afgelopen tijd.
Zoals de aankleding van de hellingbaan, reparaties aan scheve lantaarnpalen en borden, de bloembakken in het centrum. Met de deelnemers is ook gesproken over de toetreding van Tholen tot de Zuiderwaterlinie. Waar veel bijzondere verhalen verborgen waren, komen ze met samenwerkingen steeds meer naar boven. Met de aanwezige verhalen kunnen nieuwe initiatieven worden ontwikkeld. Op hun beurt moeten die zorgen voor het aantrekken van bijvoorbeeld nieuwe winkels of het vormen van samenwerkingen. Kieviet en Meerman luisteren graag naar iedereen die hier een idee over heeft of daaraan werkt. De gemeente kan op haar beurt weer rekening houden met de wensen die er zijn.
Aanmelden werkgroepen
Inwoners en ondernemers die graag willen meepraten en -denken zijn van harte uitgenodigd deel te nemen aan de verschillende werkgroepen. Aanmelden kan bij Martijn Meerman via [email protected]. Meerman hoopt op betrokkenheid van de Tholenaren: ‘Er speelt veel in Tholen Stad en als je deelneemt in de werkgroepen kun je in een vroeg stadium meepraten.
De bedoeling is dat processen zo sneller doorlopen worden en de wensen van mensen sneller handen en voeten krijgen. Ook moet er gemakkelijker verbinding worden gelegd tussen elkaar. Eventuele aannames en onduidelijkheden zijn dan sneller uit de lucht’.
Er is al veel nieuws
‘Het verzamelen van de ideeën en soms ook combineren ervan met bestaande of ander bedachte initiatieven is een belangrijk onderdeel van wat de werkgroepen kunnen bijdragen aan de vitalisering’, beamen de heren. De geveltuintjes, het ontstaan van het ‘kleinste museum van Tholen’ en dat er bijvoorbeeld nu al vier zichtbare artistieke hotspots zijn in Tholen zijn een goed voorbeeld.
De synergie van wat ondernemers en bewoners bedenken, kan voor inwoners en bezoekers veel woonplezier opleveren. Kieviet spreekt namens de gemeente de wens uit voor een schone, verzorgde binnenstad waar in samenwerking mooie dingen gebeuren die inwoners en bezoekers van Tholen kunnen waarderen.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De rechtbank geeft de gemeente Tholen zes weken de tijd om alsnog te onderbouwen waarom de bouw van een hotel op het havenplateau verantwoord is. Dat blijkt uit een tussenuitspraak in een zaak waar de lokale watersportvereniging en het college van burgemeester en wethouders tegenover elkaar staan.
39 minuten geledenTHOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
4 uur geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
23 uur geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.
2 dagen geleden