Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldwijd vliegverkeer weer bijna op niveau voor corona

Wereldwijd vliegverkeer weer bijna op niveau voor corona

GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde vliegverkeer is weer bijna terug op het niveau van voor de coronapandemie. Het totale vliegverkeer steeg in november 2023 met bijna 30 procent ten opzichte van november 2022. Wereldwijd zit het vliegverkeer nu op ruim 99 procent van het niveau van november 2019, meldt de internationale brancheorganisatie voor luchtvaart IATA.

Het internationale vliegverkeer steeg met meer dan 26 procent vergeleken met november 2022. De regio Azië-Pacific bleef op internationaal vlak het sterkst presteren, waarbij alle regio's een toename van het vliegverkeer lieten zien vergeleken met het voorgaande jaar. Het totale internationale vliegverkeer bereikte daarmee 94,5 procent van het niveau van november 2019.

Het binnenlandse vliegverkeer nam in november met bijna 35 procent toe ten opzichte van een jaar eerder. Het totale binnenlandse verkeer lag daarmee bijna 7 procent boven het niveau van november 2019. De groei was bijzonder sterk in China. Daar herstelde het vliegverkeer zich van de strenge coronamaatregelen die een jaar geleden nog van kracht waren. Dankzij een sterke vraag naar reizen rond Thanksgiving bereikten de binnenlandse reizen in de Verenigde Staten een nieuw hoogtepunt, met een stijging van ruim 9 procent vergeleken met november 2019.

"We komen steeds dichter bij het overtreffen van het piekjaar 2019 voor vliegreizen. Economische tegenwind weerhoudt mensen er niet van om te vliegen. Het internationale reisverkeer ligt nog steeds 5,5 procent onder het niveau van voor de pandemie, maar die kloof wordt snel kleiner. En de binnenlandse markten liggen sinds april voortdurend boven het niveau van voor de pandemie", zei Willie Walsh, directeur-generaal van IATA.

Meer uit Financieel

Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

34 minuten geleden
Consumentenbond krijgt tientallen meldingen over hack Odido

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.

40 minuten geleden
Nederlander Elderson herbenoemd in topfunctie bankentoezicht ECB

FRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.

1 uur geleden
Meldpunt voor identiteitsfraude krijgt 245 meldingen na Odido-lek

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit dreigt met boete voor gokplatform Polymarket

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.

2 uur geleden
Europese Commissie start officieel onderzoek naar webwinkel Shein

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.

3 uur geleden
Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

4 uur geleden