Wereldwijd vliegverkeer weer bijna op niveau voor corona
GENÈVE (ANP) - Het wereldwijde vliegverkeer is weer bijna terug op het niveau van voor de coronapandemie. Het totale vliegverkeer steeg in november 2023 met bijna 30 procent ten opzichte van november 2022. Wereldwijd zit het vliegverkeer nu op ruim 99 procent van het niveau van november 2019, meldt de internationale brancheorganisatie voor luchtvaart IATA.
Het internationale vliegverkeer steeg met meer dan 26 procent vergeleken met november 2022. De regio Azië-Pacific bleef op internationaal vlak het sterkst presteren, waarbij alle regio's een toename van het vliegverkeer lieten zien vergeleken met het voorgaande jaar. Het totale internationale vliegverkeer bereikte daarmee 94,5 procent van het niveau van november 2019.
Het binnenlandse vliegverkeer nam in november met bijna 35 procent toe ten opzichte van een jaar eerder. Het totale binnenlandse verkeer lag daarmee bijna 7 procent boven het niveau van november 2019. De groei was bijzonder sterk in China. Daar herstelde het vliegverkeer zich van de strenge coronamaatregelen die een jaar geleden nog van kracht waren. Dankzij een sterke vraag naar reizen rond Thanksgiving bereikten de binnenlandse reizen in de Verenigde Staten een nieuw hoogtepunt, met een stijging van ruim 9 procent vergeleken met november 2019.
"We komen steeds dichter bij het overtreffen van het piekjaar 2019 voor vliegreizen. Economische tegenwind weerhoudt mensen er niet van om te vliegen. Het internationale reisverkeer ligt nog steeds 5,5 procent onder het niveau van voor de pandemie, maar die kloof wordt snel kleiner. En de binnenlandse markten liggen sinds april voortdurend boven het niveau van voor de pandemie", zei Willie Walsh, directeur-generaal van IATA.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
7 minuten geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
41 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
2 uur geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
3 uur geleden