Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Van der Breggen: na mijn aanval was het nog ver

Wereldkampioene Van der Breggen: na mijn aanval was het nog ver

IMOLA (ANP) - Anna van der Breggen snelde in Imola met een lange solo naar haar tweede wereldtitel op de weg. In de vierde van vijf ronden demarreerde de 30-jarige wielrenster op een beklimming en ze reed de laatste 40 kilometer solo naar de finish. "Het was na mijn aanval nog heel ver", zei Van der Breggen aan de finish over die solo.

"Ongelofelijk", reageerde Van der Breggen op haar tweede wereldtitel in drie dagen tijd. Donderdag veroverde ze voor het eerst in haar carrière de wereldtitel tijdrijden. "Dit was een heel zware wedstrijd. In de vierde ronde voelde ik me sterk en dacht ik: ik ga ervoor, maar het was nog heel ver."

De solo die ze nog moest rijden was verder dan de gewonnen tijdrit van afgelopen donderdag, realiseerde Van der Breggen zich. "Maar het was wel een goed moment net na de aanval van Annemiek", zei ze over haar aanval na de tempoversnelling van teamgenote Van Vleuten. "Je weet nooit of je het vol kunt houden, dat is een gok, maar ik voelde me sterk."

Ongelofelijk seizoen

Van der Breggen rijgt de overwinningen aaneen in het door corona flink gewijzigde wielerseizoen 2020. Ze werd eerder al Nederlands kampioen op de weg en pakte de Europese titel en wereldtitel in het tijdrijden. Vorig week schreef ze het eindklassement van de Giro Rosa op haar naam. "Het is een ongelofelijk seizoen voor mij tot dusverre. Alles komt kort na elkaar, maar het gaat behoorlijk goed."

De 30-jarige wielrenster kondigde afgelopen mei aan dat ze volgend seizoen na de uitgestelde Olympische Spelen gaat stoppen. "Dat lijkt misschien vreemd als je net wereldkampioen bent geworden. Maar het heeft ook wel iets om je loopbaan te beëindigen als je op de top van je kunnen presteert. Bij vrouwen ligt dat misschien anders dan bij mannen. Wij hebben ook andere zaken om aan te denken richting de toekomst, zoals het stichten van een gezin."

De kersverse wereldkampioene weet dus ook nog niet of ze haar titel volgend jaar zal verdedigen. "Het is natuurlijk ook een heel ander parcours, het is vlak in België en daar ben ik misschien niet de uitgesproken favoriet."

Meer uit Sport

Gullit nieuwe directeur golftoernooi KLM Open

AMSTERDAM (ANP) - Ruud Gullit is aangesteld als toernooidirecteur van het KLM Open. Dat meldt de organisatie van het internationale golftoernooi. De oud-voetballer gaat de 105e editie samen leiden met Daan Slooter, die al jaren de sportieve leiding heeft over het Open Nederlandse kampioenschap. Het toernooi vindt dit jaar plaats van 5 tot en met 8 juni op golfbaan The International in Badhoevedorp.

1 uur geleden
Hummel nieuwe hoofdcoach Nederlands toproeien

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse roeibond (KNRB) heeft Arnoud Hummel aangesteld als hoofdcoach van het toproeien. Dat meldt de bond in een persbericht. Hummel is de opvolger van Eelco Meenhorst, die in november bekendmaakte te stoppen.

1 uur geleden
Roland Garros houdt op openingsdag groots eerbetoon Nadal

PARIJS (ANP/RTR) - Roland Garros brengt volgende maand tijdens de openingsdag een groot eerbetoon aan Rafael Nadal. De 38-jarige Spaanse tennisser won het Franse grandslamtoernooi veertien keer en is daarmee recordhouder. Nadal beëindigde eind vorig jaar zijn loopbaan.

3 uur geleden
Tennisster Lamens verslaat als tweede geplaatste Noskova in Rouen

ROUEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de kwartfinales van het WTA-toernooi van Rouen bereikt. De 25-jarige Nederlandse was in de tweede ronde duidelijk te sterk voor de als tweede geplaatste Tsjechische Linda Noskova. Het werd 6-4 6-1. In de eerste ronde versloeg Lamens de Canadese Bianca Andreescu.

4 uur geleden
Duitse mountainbikewedstrijd meldt deelname Van der Poel

HEUBACH(ANP) - Mathieu van der Poel doet op 18 mei mee aan een mountainbikewedstrijd in het Duitse Heubach. De organisatie van de Duitse wedstrijd Bike the Rock heeft de deelname van de winnaar van Milaan - Sanremo en Parijs-Roubaix bekendgemaakt.

20 uur geleden
Tennisser Griekspoor dringt door tot kwartfinales in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor is doorgedrongen tot de kwartfinales van het toernooi van München. De beste tennisser van Nederland was met 7-6 (3) 6-3 te sterk voor Yannick Hanfmann uit Duitsland.

22 uur geleden
Tennisster Lamens bereikt tweede ronde WTA-toernooi Rouen

ROUEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Rouen. De 25-jarige Zuid-Hollandse versloeg op het Franse gravel in drie sets de Canadese Bianca Andreescu: 6-1 4-6 7-6 (2).

1 dag geleden