Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldkampioene Florijn wil nu weer sociale contacten onderhouden

Wereldkampioene Florijn wil nu weer sociale contacten onderhouden

BELGRADO (ANP) - Wereldkampioene Karolien Florijn gaat na de WK haar skiff voorlopig even onberoerd laten. De afgelopen maanden stond alles in het teken van de wereldkampioenschappen in Belgrado en ze maakte haar favorietenrol met verve waar.

"Ik richt mijn leven echt helemaal in op het roeien", aldus de 25-jarige Florijn. "Daarom ga ik nu even drie weken helemaal niks doen en weer wat sociale contacten onderhouden. Ik ga ook weer eens langs bij mijn familie in Duitsland. Fysiek en mentaal moet ik weer een beetje opladen."

Florijn liet de concurrentie ver achter zich op het Savameer in de hoofdstad van Servië. "Maar je moet niet te vroeg denken dat je er bent en gefocust blijven, want 2 kilometer is best wel lang. Als je er even te makkelijk over denkt, dan halen ze je zo in", aldus de Nederlandse, momenteel een klasse apart in de skiff. Ze was ruim 5 seconden sneller dan regerend olympisch kampioene Emma Twigg uit Nieuw-Zeeland.

'Het allerbeste roeiland'

"Ik ben gewoon heel erg gedreven om te winnen. Niet winnen vind ik niet zo leuk. Al wordt het me niet makkelijk gemaakt. Ik moet mezelf elke keer weer bewijzen, elk moment dat je hebt om hard te roeien wil je laten weten dat je de beste bent."

Florijn bracht het aantal gouden medailles op de WK op vijf. "Echt bizar, dat is nog nooit in de geschiedenis gebeurd. Ik denk dat Nederland bij uitstek het allerbeste roeiland ter wereld is", aldus de dochter van oud-roeier Ronald Florijn. Zaterdag werd haar broer Finn Florijn al wereldkampioen.

'Rust pakken'

"Ik heb niet alles gevolgd zaterdag, want dat was te veel spanning en ik probeerde me af te sluiten. Maar vanaf nu ga ik alles terugkijken. Al moet ik toegeven dat ik de race van Finn wel stiekem via een stream heb bekeken."

Na een korte vakantie gaat de Nederlandse roeiploeg zich richten op de Olympische Spelen van Parijs. "Het is heel fijn dat de tussenstappen allemaal goed zijn gegaan, maar het allerhoogste doel is natuurlijk goud op de Spelen van volgend jaar. Na drie weken vrij gaan we weer drie keer per dag trainen. Maar ik moet nu mijn rust pakken, anders hou je het niet vol."

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

17 minuten geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

59 minuten geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

1 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

3 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

19 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

21 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden