Wereldkampioene Bol wel in series 4x400 op WK, Klaver ontbreekt
BOEDAPEST (ANP) - Wereldkampioene Femke Bol komt zaterdagavond wel in actie in de series van de 4x400 meter bij de WK atletiek, maar Lieke Klaver ontbreekt in het estafetteteam. Bondscoach Laurent Meuwly kiest naast Bol voor Cathelijn Peeters, Lisanne de Witte en Eveline Saalberg. De series starten om 19.55 uur.
De eerste drie van de twee heats gaan rechtstreeks door naar de finale op zondag, aangevuld met de twee tijdsnelste ploegen. Bol is doorgaans de slotloopster in de estafette, maar is nu de tweede van de vier die in de baan komen. Peeters is startloper, Saalberg moet het afmaken.
Bol en Klaver zaten op de openingsdag in het viertal dat de finale van de 4x400 gemengde estafette liep. Een onfortuinlijke val van Bol in de laatste meters voor de finish kostte de ploeg een zekere medaille. Bol nam later in het toernooi revanche met de wereldtitel op de 400 meter horden.
Klaver wist de finale van de 400 meter te halen. Daarin eindigde ze als zesde. Ze is doorgaans vaste waarde in het kwartet voor de 4x400 meter, maar ze kan ook in het team voor de 4x100 meter worden opgesteld. De Nederlandse vrouwen lopen tegen 22.00 uur de finale van de 4x100. De samenstelling van dat team is nog niet bekend.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
5 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
24 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
17 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
21 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden