Wereldkampioene Alvarado gaat ook op de weg koersen
DÜBENDORF (ANP) - Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado rijdt dit voorjaar ook wielerwedstrijden op de weg. De 21-jarige wereldkampioene zal uitkomen in een team met collega-veldrijdsters Annemarie Worst en Yara Kastelijn, zo liet manager Christoph Roodhooft van Alpecin-Fenix aan het AD weten.
Vlak nadat ze in Dübendorf de regenboogtrui had veroverd, bevestigde Alvarado de plannen. Ze zei ook dat ze nog niet goed kan inschatten waar haar mogelijkheden op de weg liggen.
De 21-jarige Alvarado, die in januari ook al de nationale titel veroverde in het veld, had eerder gezegd een carrière in het wegwielrennen niet uit te sluiten. Daarnaast noemde ze net als haar mannelijke teamgenoot Mathieu van der Poel ook het mountainbiken als optie met het oog op de Olympische Spelen van 2024. "Parijs over vier jaar is een doel. Maar eerst wil ik dit jaar wereldkampioen worden in het veld", zei ze daarover in januari, al was ze toen nog van plan om op de WK te starten bij de beloften in plaats van de elite.
Meer uit Sport
KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
6 minuten geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
2 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
2 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
8 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
10 uur geleden