Wereldkampioene Alvarado gaat ook op de weg koersen
DÜBENDORF (ANP) - Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado rijdt dit voorjaar ook wielerwedstrijden op de weg. De 21-jarige wereldkampioene zal uitkomen in een team met collega-veldrijdsters Annemarie Worst en Yara Kastelijn, zo liet manager Christoph Roodhooft van Alpecin-Fenix aan het AD weten.
Vlak nadat ze in Dübendorf de regenboogtrui had veroverd, bevestigde Alvarado de plannen. Ze zei ook dat ze nog niet goed kan inschatten waar haar mogelijkheden op de weg liggen.
De 21-jarige Alvarado, die in januari ook al de nationale titel veroverde in het veld, had eerder gezegd een carrière in het wegwielrennen niet uit te sluiten. Daarnaast noemde ze net als haar mannelijke teamgenoot Mathieu van der Poel ook het mountainbiken als optie met het oog op de Olympische Spelen van 2024. "Parijs over vier jaar is een doel. Maar eerst wil ik dit jaar wereldkampioen worden in het veld", zei ze daarover in januari, al was ze toen nog van plan om op de WK te starten bij de beloften in plaats van de elite.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden