Wereldkampioene Alvarado gaat ook op de weg koersen
DÜBENDORF (ANP) - Veldrijdster Ceylin del Carmen Alvarado rijdt dit voorjaar ook wielerwedstrijden op de weg. De 21-jarige wereldkampioene zal uitkomen in een team met collega-veldrijdsters Annemarie Worst en Yara Kastelijn, zo liet manager Christoph Roodhooft van Alpecin-Fenix aan het AD weten.
Vlak nadat ze in Dübendorf de regenboogtrui had veroverd, bevestigde Alvarado de plannen. Ze zei ook dat ze nog niet goed kan inschatten waar haar mogelijkheden op de weg liggen.
De 21-jarige Alvarado, die in januari ook al de nationale titel veroverde in het veld, had eerder gezegd een carrière in het wegwielrennen niet uit te sluiten. Daarnaast noemde ze net als haar mannelijke teamgenoot Mathieu van der Poel ook het mountainbiken als optie met het oog op de Olympische Spelen van 2024. "Parijs over vier jaar is een doel. Maar eerst wil ik dit jaar wereldkampioen worden in het veld", zei ze daarover in januari, al was ze toen nog van plan om op de WK te starten bij de beloften in plaats van de elite.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
4 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden