Wereldkampioen Frankrijk mist geblesseerde Kanté op WK in Qatar
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat zonder N'Golo Kanté naar het WK in Qatar. De middenvelder van Chelsea kampt al sinds augustus met een spierblessure en volgens bondscoach Didier Deschamps gaat Kanté het WK niet halen. "We gaan zijn energie, ervaring en kenmerkende glimlach missen", zei Deschamps dinsdag tegen Franse media. "We moeten daarmee zien om te gaan."
De 31-jarige Kanté speelde dit seizoen pas twee wedstrijden voor Chelsea. De 53-voudig international van Frankrijk, die met zijn land vier jaar geleden het WK in Rusland won, liep in augustus tegen Tottenham Hotspur een hamstringblessure op. Vorige week werd duidelijk dat Kanté met een terugslag in zijn herstel kampt. Onderzoek door een medisch specialist wees uit dat hij nog wekenlang aan de kant staat. "Zijn herstel gaat tot na het WK duren", aldus Deschamps.
Kanté is normaal gesproken een vaste waarde in het Franse elftal. Deschamps heeft in de aanloop naar het WK, dat op 20 november begint, meer zorgen. De verdedigers Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain) en Lucas Hernández (Bayern München) en middenvelder Paul Pogba van Juventus zijn ook langdurig geblesseerd. De bondscoach maakt op 9 november zijn selectie van 26 spelers bekend.
Gemis
"Ik ben verdrietig voor N'Golo, hij is zelf erg teleurgesteld", aldus Deschamps. "Hij had de afgelopen twee seizoenen al te maken met veel fysieke problemen. We gaan hem missen vanwege zijn energie en ervaring en ook op menselijk vlak. Deze kleine, innemende man heeft altijd een glimlach op zijn gezicht. Daarmee is hij heel belangrijk geweest voor zijn clubs en ook voor ons."
Frankrijk speelt op het WK in groep D tegen Australië, Denemarken en Tunesië.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
6 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
6 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
17 uur geleden