Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wereldbank wil snelle hulp voor herstel landbouw Oekraïne

Wereldbank wil snelle hulp voor herstel landbouw Oekraïne

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Oekraïne moet snel hulp krijgen van andere landen met bijvoorbeeld de levering van kunstmest en zaden om zo de belangrijke landbouwsector in het land te helpen herstellen als de oorlog met Rusland voorbij is. Dat heeft president David Malpass van de Wereldbank gezegd.

Vanwege de oorlog wordt de landbouwsector in Oekraïne hard geraakt, bijvoorbeeld omdat oogsten mislukken. Het land is een belangrijke exporteur van landbouwproducten als graan, mais en zonnebloemolie. De prijzen van die producten zijn al aan het stijgen, met zelfs vrees voor tekorten. Volgens Malpass zijn vooral armere landen erg kwetsbaar voor de stijgende prijzen, met kans op honger en armoede.

Oekraïne heeft de export van bepaalde landbouwgoederen al aan banden gelegd om zo de eigen voedselvoorziening veilig te stellen. Ook kan het land niet meer exporteren via havens aan de Zwarte Zee omdat die geblokkeerd zijn. Ook Rusland is een belangrijke leverancier van landbouwproducten en de sancties tegen het land maken het moeilijker om te exporteren.

Malpass denkt dat Oekraïne vooral goed geholpen kan worden door leveringen van kunstmest uit West-Europa om zo de weggevallen import uit buurland Belarus op te vangen. Belarus is een belangrijke leverancier van kunstmest aan Oekraïne. Maar allereerst moet er volgens de Wereldbank-topman een einde komen aan het geweld. "We moeten de oorlog stoppen en ze dan snel van voldoende financiering voor zaden en kunstmest voorzien."

Meer uit Financieel

Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

3 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

3 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

4 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

5 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

6 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

7 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

7 uur geleden