Wereldbank verlaagt groeiverwachting voor 2020
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Wereldbank denkt dat de wereldeconomie dit jaar iets minder sterk zal groeien dan eerder gedacht, al zal de groei wel wat sterker zijn dan in 2019. Dat schrijft de organisatie in een nieuw rapport.
De groeiprognose voor 2020 gaat naar 2,5 procent, van een eerder voorspelde 2,7 procent. In 2019 is de wereldeconomie naar verwachting met 2,4 procent toegenomen. Dat zou de zwakste groei zijn sinds de financiële crisis ruim tien jaar geleden. Dit jaar zou de groei in opkomende markten moeten versterken, maar in grote economieën zoals China en de eurozone zwakt die juist af door de slechtere gang van zaken in de industrie. De Wereldbank stelt dat de omstandigheden voor de internationale economie kwetsbaar blijven met risico's rond bijvoorbeeld handel en geopolitieke spanningen.
De wereldhandel trekt dit jaar naar verwachting aan tot een plus van 1,9 procent, van 1,4 procent in 2019, toen de handel onder druk stond door de handelsvete tussen China en de Verenigde Staten. Die landen hebben inmiddels een voorlopige handelsovereenkomst bereikt.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
9 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
13 uur geleden