Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse start-up in recyclewinkels Droppie haalt miljoenen op

Nederlandse start-up in recyclewinkels Droppie haalt miljoenen op

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Droppie, die consumenten een financiële vergoeding geeft voor het inleveren van afval, heeft miljoenen opgehaald voor verdere uitbreiding. Bij de recyclewinkels van Droppie kunnen mensen kleding, oude telefoons en koffiecups inleveren, in ruil voor een klein geldbedrag.

Droppie heeft in een financieringsronde 4,2 miljoen euro opgehaald bij investeerders, waaronder het Amsterdams Klimaat en Energiefonds en het Social Impact Fonds Rotterdam en Amsterdam. Het bedrijf wil daarmee het aantal recyclewinkels in Nederland flink uitbreiden. Droppie heeft nu dertien vestigingen in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht en wil groeien naar zeventig vestigingen in grotere steden in Nederland.

"In steden met hoogbouw is bijplaatsing van afval naast de container een hardnekkig probleem", legt het bedrijf uit. "Droppie biedt bewoners daar een concreet alternatief: materialen gescheiden inleveren bij de (AI-gedreven) DropBot in de Droppie-winkel, in ruil voor een directe financiële vergoeding."

Samenwerking met Verpact

Mensen die bij Droppie gescheiden hun afval inleveren, krijgen een vergoeding van 10 tot 20 cent per kilo. De start-up telt inmiddels 72.000 gebruikers, waarvan het merendeel volgens medeoprichter Stef Traa regelmatig in de winkels langskomt.

Droppie, dat twee jaar geleden werd opgericht, werkt onder meer samen met Verpact, de organisatie die namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van flessen en blikjes met statiegeld. Zo staan er grote machines in de winkels waar mensen in één keer tot tweehonderd flesjes in kunnen gooien.

Kwaliteit van afvalstromen

Daarnaast verkoopt het bedrijf de gerecyclede materialen. Gebruikt frituurvet wordt bijvoorbeeld gebruikt om duurzamere vliegtuigbrandstof van te maken. Ook zijn er pakketpunten van onder meer Vinted en DHL in de winkels.

Traa zegt dat de recyclewinkels zich onderscheiden van reguliere inzameling door meer op de kwaliteit van de afvalstromen te richten. In Droppie-vestigingen krijgen gebruikers duidelijk uitgelegd wat wel of niet gerecycled kan worden, stelt de medeoprichter. De AI-gedreven innameautomaat beoordeelt vervolgens op basis van beeldherkenning of er bijvoorbeeld textiel of elektronica wordt ingeleverd. Dat leidt tot schone afvalstromen, stelt Traa.

Hij noemt routers als voorbeeld, die vaak bij het restafval of in de milieustraat belanden, maar die Droppie inzamelt en waarvan 72 procent wordt hergebruikt. "Een hele schone stroom heeft meerwaarde voor de markt."

Meer uit Financieel

Voorzitter VNO-NCW hoopt op 'langjarige stabiliteit' in Den Haag

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.

1 uur geleden
Groot Chinees olieconcern boekt meer winst door hoge olieprijs

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De grootste olie- en gasproducent van China heeft ook flink geprofiteerd van de wereldwijde stijging van de energieprijzen. PetroChina zag de winst in de eerste helft van dit jaar met 22 procent stijgen, door toenemende inkomsten uit de winning van olie en gas.

2 uur geleden
Centrale bank VAE onderzoekt tak Egyptische bank na sancties VS

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De centrale bank van de Verenigde Arabische Emiraten gaat de grote Egyptische bank Banque Misr onderzoeken. De stap volgt op een aankondiging van het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat de VAE-filialen van de Egyptische bank wil afsluiten van transacties in Amerikaanse dollars vanwege banden met Iran.

5 uur geleden
Rusland verlengt opnieuw verbod op export van diesel

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.

1 dag geleden
Sky News: Allianz bekijkt overname Britse autopechhulp AA

LONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.

1 dag geleden
Chinees chipbedrijf CXMT naar rechter over zwarte lijst Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.

1 dag geleden
Maritieme organisatie: circa 400 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer vierhonderd schepen liggen nog vast in de Perzische Golf sinds het begin van de Iranoorlog eind februari. Dat zegt de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez. Ook ongeveer 6000 opvarenden zitten nog vast op schepen in de Perzische Golf vanwege de blokkade van de Straat van Hormuz. Iran claimt de volledige controle over de belangrijke vaarroute.

1 dag geleden