Welsford de snelste in massasprint San Juan, Jakobsen vierde
VICENTE CHANCAY (ANP) - De Australische wielrenner Sam Welsford heeft de zesde en voorlaatste etappe van de Ronde van San Juan in Argentinië gewonnen. De renner van Team DSM won de massasprint na een rit over 144 kilometer met start en finish bij het Velódromo Vicente Chancay.
Fabio Jakobsen (Soudal - Quick-Step) ging als eerste aan in de laatste meters, maar de Nederlander miste de snelheid om het af te maken. Hij werd niet alleen vlak voor de meet ingehaald door Welsford, ook de Ier Sam Bennett (Bora - hansgrohe) en de Colombiaan Fernando Gaviria (Movistar) fietsten hem nog voorbij. Jakobsen had in de Argentijnse rittenkoers wel de tweede etappe gewonnen.
De Colombiaan Miguel Ángel López (Team Medellin) behield de leiding in het algemeen klassement. Zijn landgenoot Egan Bernal (Ineos) haalde de finish niet. De voormalig Tourwinnaar staakte tijdens de rit de strijd met een pijnlijke knie.
De Ronde van San Juan eindigt zondag met een vlakke rit van 112 kilometer.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden