
Welk effect heeft nieuwe hoogspanningslijn op natuur en archeologie?
De effecten op natuur, landschap en archeologie van een nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Rilland en Tilburg zijn nog onvoldoende in beeld. Dat schrijft de Commissie voor de milieueffectrapportage (Commissie mer) in haar advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Ze adviseert om het milieueffectrapport eerst aan te vullen en daarna pas een besluit te nemen over het rijksinpassingsplan voor de nieuwe lijn.
Het ministerie had de Commissie mer gevraagd zich te buigen over het milieueffectrapport. Netbeheerder Tennet wil een nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Rilland en Tilburg aanleggen voor het energietransport vanuit Zeeland en vanaf windparken op zee. Voordat het ministerie besluit over het rijksinpassingsplan zijn de milieugevolgen onderzocht in een milieueffectrapport. Eerder constateerde de commissie dat er nog informatie in het rapport ontbrak voor de besluitvorming. Daarop heeft Tennet het rapport aangevuld en opnieuw aan de commissie voorgelegd. ‘Er is nu voldoende informatie over de magneetveldzones van verschillende masttypes en het aantal gevoelige bestemmingen daarbinnen’, laat de Commissie mer weten. ‘Deze informatie is waardevol en belangrijk, omdat uit de zienswijzen blijkt dat er zorgen zijn over de gezondheidseffecten van elektromagnetische straling.’
Vogelsoorten
Over maatregelen om tijdens de aanleg het leefgebied van beschermde vogelsoorten te beschermen, ontbreekt volgens de commissie nog informatie. ‘De “landschappelijke inpassing” van de hoogspanningsverbinding vraagt, vooral voor het laatste deel van het traject tot Tilburg, om meer uitwerking. Ook ontbreekt nog inzicht in maatregelen om archeologische vindplaatsen te behouden.’
Meer uit Reimerswaal
GOES - Op dinsdag 27 mei vindt in theater De Mythe in Goes de elfde editie plaats van de Zeeuwse Ondernemersdag. Het evenement is bedoeld voor (pre)starters, zzp'ers en kleine mkb-bedrijven die kennis, inspiratie en een sterker netwerk zoeken.
12 uur geledenKRUININGEN - Een binnenvaartschip heeft maandagmiddag schade opgelopen bij het binnenvaren van de voorhaven in het Kanaal door Zuid-Beveland. Door snel ingrijpen van bemanning en hulpdiensten kon worden voorkomen dat het schip zonk.
14 uur geledenREIMERSWAAL - Er kunnen 15 nieuwe Lief & Leedstraten worden opgezet in de gemeente Reimerswaal. Dit volgt op de toevoeging van 8 nieuwe straten, en nu is het aan de bewoners om de handen ineen te slaan.
1 dag geledenRILLAND - Gisterenmiddag is een persoon gewond geraakt na een val op de motorcrossbaan in Rilland. De politie meldde dat de val een medische oorzaak had.
1 dag geledenHANSWEERT - Afgelopen weekend tijdens de landelijke Reddingbootdag in Hansweert hebben bezoekers van het KNRM-reddingstation een bijzondere ervaring opgedaan toen ze getuige waren van een daadwerkelijke hulpverleningsactie.
1 dag geledenREIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal organiseert op dinsdag 3 juni 2025 een bijeenkomst voor deelnemers van de Reimerswaalse wandelgroepen. Het is de start van een jaarlijkse traditie, bedoeld om wandelaars te verbinden en te inspireren.
2 dagen geledenRILLAND- De hulpdiensten zijn zaterdagmorgen ingezet voor een verkeersongeval op de Bathseweg. Ter plaatse bleek dat één persoon medische hulp nodig had en voor nader onderzoek met spoed naar het ziekenhuis overgebracht moest worden. Dit gebeurde onder politiebegeleiding. De politie laat weten dat er sprake was van een medisch ongeval.
3 dagen geleden