Weinig enthousiasme op Wall Street over groeiplannen McDonald's
NEW YORK (ANP) - Het aandeel McDonald's kwam woensdag amper van zijn plaats op Wall Street, ondanks de nieuwe groeiplannen van de Amerikaanse fastfoodketen. Ook de belangrijkste beursgraadmeters in New York lieten weinig beweging zien. Beleggers leken een afwachtende houding aan te nemen in aanloop naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt.
McDonald's noteerde aan het einde van de handelsdag 0,1 procent in de plus. De keten wil in 2027 wereldwijd zo'n 50.000 restaurants hebben. Nu staat de teller nog op ruim 41.000 locaties, maar McDonald's streeft ernaar komende jaren duizenden nieuwe vestigingen te openen. Tegelijkertijd wil het bedrijf flink investeren in het automatiseren van processen en het sneller maken van zijn dienstverlening. Dat beleggers amper reageerden op de aankondigingen van McDonald's heeft er mogelijk mee te maken dat het aandeel dit jaar al bijna 9 procent in waarde is gestegen.
De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 36.054,43 punten. De bredere S&P 500 daalde 0,4 procent tot 4549,34 punten en technologiebeurs Nasdaq ging 0,6 procent omlaag naar 14.146,71 punten.
Gemini
Ook een groot techconcern als Google-moederbedrijf Alphabet (min 0,7 procent) ging lager de handel uit. Dit ondanks dat Google een nieuwe technologie voor kunstmatige intelligentie (AI) aankondigde. Het model heeft de naam Gemini gekregen. Google zelf noemde de lancering "een grote mijlpaal in de ontwikkeling van AI en het begin van een nieuw tijdperk voor ons".
Het algehele beurssentiment kreeg aan het begin van de sessie nog steun van een meevallend rapport van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat cijfer geldt als een voorproefje van het arbeidsmarktrapport van de overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.
Afkoelende arbeidsmarkt
De werkgelegenheid is volgens ADP minder sterk toegenomen dan analisten over het algemeen hadden verwacht. Dat zou een teken kunnen zijn van een afkoelende arbeidsmarkt, wat de Federal Reserve zou kunnen bewegen om eerder de rente te verlagen. Maar het kan ook wijzen op de komst van een economische recessie.
De olieprijzen gingen daarnaast duidelijk omlaag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde voor het eerst in maanden tot onder de 70 dollar. Het gaat om een prijsdaling van dik 4 procent. Brent leverde 3,9 procent in op 74,18 dollar per vat. Volgens deskundigen wordt de oliemarkt momenteel overheerst door zorgen over een overaanbod.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
12 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
15 uur geleden