Weinig enthousiasme op Wall Street over groeiplannen McDonald's
NEW YORK (ANP) - Het aandeel McDonald's kwam woensdag amper van zijn plaats op Wall Street, ondanks de nieuwe groeiplannen van de Amerikaanse fastfoodketen. Ook de belangrijkste beursgraadmeters in New York lieten weinig beweging zien. Beleggers leken een afwachtende houding aan te nemen in aanloop naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt.
McDonald's noteerde aan het einde van de handelsdag 0,1 procent in de plus. De keten wil in 2027 wereldwijd zo'n 50.000 restaurants hebben. Nu staat de teller nog op ruim 41.000 locaties, maar McDonald's streeft ernaar komende jaren duizenden nieuwe vestigingen te openen. Tegelijkertijd wil het bedrijf flink investeren in het automatiseren van processen en het sneller maken van zijn dienstverlening. Dat beleggers amper reageerden op de aankondigingen van McDonald's heeft er mogelijk mee te maken dat het aandeel dit jaar al bijna 9 procent in waarde is gestegen.
De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 36.054,43 punten. De bredere S&P 500 daalde 0,4 procent tot 4549,34 punten en technologiebeurs Nasdaq ging 0,6 procent omlaag naar 14.146,71 punten.
Gemini
Ook een groot techconcern als Google-moederbedrijf Alphabet (min 0,7 procent) ging lager de handel uit. Dit ondanks dat Google een nieuwe technologie voor kunstmatige intelligentie (AI) aankondigde. Het model heeft de naam Gemini gekregen. Google zelf noemde de lancering "een grote mijlpaal in de ontwikkeling van AI en het begin van een nieuw tijdperk voor ons".
Het algehele beurssentiment kreeg aan het begin van de sessie nog steun van een meevallend rapport van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat cijfer geldt als een voorproefje van het arbeidsmarktrapport van de overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.
Afkoelende arbeidsmarkt
De werkgelegenheid is volgens ADP minder sterk toegenomen dan analisten over het algemeen hadden verwacht. Dat zou een teken kunnen zijn van een afkoelende arbeidsmarkt, wat de Federal Reserve zou kunnen bewegen om eerder de rente te verlagen. Maar het kan ook wijzen op de komst van een economische recessie.
De olieprijzen gingen daarnaast duidelijk omlaag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde voor het eerst in maanden tot onder de 70 dollar. Het gaat om een prijsdaling van dik 4 procent. Brent leverde 3,9 procent in op 74,18 dollar per vat. Volgens deskundigen wordt de oliemarkt momenteel overheerst door zorgen over een overaanbod.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
15 uur geleden