Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig enthousiasme bij beleggers na recordwinsten in luchtvaart

Weinig enthousiasme bij beleggers na recordwinsten in luchtvaart

AMSTERDAM (ANP) - De recordwinsten van luchtvaartconcerns Air France-KLM en British Airways-eigenaar IAG zorgden vrijdag niet voor veel enthousiasme bij beleggers. Zij lijken ervan uit te gaan dat het wel eens om een tijdelijke opleving kan gaan en vrezen dat de vooruitzichten voor de maatschappijen minder rooskleurig zijn. Daarentegen was Signify na het openen van de boeken wel een grote winnaar op de Amsterdamse beurs.

Air France-KLM beleefde deze zomer zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal". Het aandeel was aan het begin van de handelsdag desondanks de grootste daler in de MidKap, met een verlies van 7 procent. Later trok de koers wel bij en Air France-KLM ging met een plus van 0,4 procent het weekend in. De koers van IAG ging ook behoorlijk op en neer. De onderneming, waarbij onder meer ook het Spaanse Iberia hoort, verloor uiteindelijk 0,6 procent aan beurswaarde.

Wat meespeelt is dat kenners er eigenlijk al op hadden gerekend dat de Europese luchtvaart sterke kwartaalcijfers zou rapporteren, omdat consumenten zijn blijven reizen ondanks de hoge inflatie. De vooruitzichten worden echter vertroebeld door de stijgende olieprijzen als gevolg van conflicten in het Midden-Oosten en het risico van een recessie. "Bezorgdheid domineert het sentiment", concludeert Neil Glynn, directeur van AIR Control Tower, een onderzoeksplatform voor luchtvaartmaatschappijen.

Signify in de plus

Signify werd evenwel dik 5 procent meer waard. Het verlichtingsbedrijf had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met dalende verkopen door de aanhoudende zwakke Chinese markt. Volgens topman Eric Rondolat zag Signify de brutomarges echter verder herstellen.

In de AEX-index stond Universal Music Group (UMG) onderaan met een min van ruim 7 procent. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.

Eurokoers

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,7 procent lager op 714,25 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 768,80 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden tot 0,9 procent. Parijs zakte 1,4 procent. Op de Franse beurs ging Sanofi bijna 19 procent onderuit. De farmaceut liet in zijn kwartaalbericht weten zijn divisie voor consumentengezondheid te willen afsplitsen en zich te richten op medicijnen en vaccins.

De euro was 1,0591 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

1 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

13 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

14 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

14 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

15 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

15 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

16 uur geleden