Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig enthousiasme bij beleggers na recordwinsten in luchtvaart

Weinig enthousiasme bij beleggers na recordwinsten in luchtvaart

AMSTERDAM (ANP) - De recordwinsten van luchtvaartconcerns Air France-KLM en British Airways-eigenaar IAG zorgden vrijdag niet voor veel enthousiasme bij beleggers. Zij lijken ervan uit te gaan dat het wel eens om een tijdelijke opleving kan gaan en vrezen dat de vooruitzichten voor de maatschappijen minder rooskleurig zijn. Daarentegen was Signify na het openen van de boeken wel een grote winnaar op de Amsterdamse beurs.

Air France-KLM beleefde deze zomer zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal". Het aandeel was aan het begin van de handelsdag desondanks de grootste daler in de MidKap, met een verlies van 7 procent. Later trok de koers wel bij en Air France-KLM ging met een plus van 0,4 procent het weekend in. De koers van IAG ging ook behoorlijk op en neer. De onderneming, waarbij onder meer ook het Spaanse Iberia hoort, verloor uiteindelijk 0,6 procent aan beurswaarde.

Wat meespeelt is dat kenners er eigenlijk al op hadden gerekend dat de Europese luchtvaart sterke kwartaalcijfers zou rapporteren, omdat consumenten zijn blijven reizen ondanks de hoge inflatie. De vooruitzichten worden echter vertroebeld door de stijgende olieprijzen als gevolg van conflicten in het Midden-Oosten en het risico van een recessie. "Bezorgdheid domineert het sentiment", concludeert Neil Glynn, directeur van AIR Control Tower, een onderzoeksplatform voor luchtvaartmaatschappijen.

Signify in de plus

Signify werd evenwel dik 5 procent meer waard. Het verlichtingsbedrijf had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met dalende verkopen door de aanhoudende zwakke Chinese markt. Volgens topman Eric Rondolat zag Signify de brutomarges echter verder herstellen.

In de AEX-index stond Universal Music Group (UMG) onderaan met een min van ruim 7 procent. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.

Eurokoers

De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,7 procent lager op 714,25 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 768,80 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden tot 0,9 procent. Parijs zakte 1,4 procent. Op de Franse beurs ging Sanofi bijna 19 procent onderuit. De farmaceut liet in zijn kwartaalbericht weten zijn divisie voor consumentengezondheid te willen afsplitsen en zich te richten op medicijnen en vaccins.

De euro was 1,0591 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

1 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

1 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

3 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

6 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

21 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden