Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig beweging op Wall Street na rentebesluit Fed

Weinig beweging op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag rond de slotstanden van dinsdag gesloten. Beleggers werden niet verrast door het rentebesluit van de Federal Reserve, die de rente zoals verwacht ongemoeid liet. Daarnaast kwam er van president Donald Trump geen duidelijkheid over mogelijke Amerikaanse hulp aan Israël bij het aanvallen van Iran. Daardoor ontbrak het beleggers aan richtinggevend nieuws.

Het rentebesluit maakte opnieuw duidelijk dat de Fed zich niet van de wijs laat brengen door de herhaaldelijke oproepen van Trump om de rente te verlagen. Fed-baas Jerome Powell herhaalde dat hij eerst meer duidelijkheid wil over de impact van het beleid van Trump op de economie. Hij waarschuwde ook dat de importheffingen op buitenlandse goederen de inflatie in de VS weer kunnen aanjagen.

"Al met al wijst dit op een Fed die neigt naar renteverlagingen, maar niet bijzonder overtuigd is van de noodzaak", zeiden economen van ING na afloop.

Iran

De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent lager op 42.171,66 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie tot 5980,87 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent naar 19.546,27 punten. De olieprijzen lieten daarnaast een gemengd beeld zien, waarbij Amerikaanse olie licht in prijs steeg en Brentolie juist wat goedkoper werd.

Wat betreft Iran zei Trump dat hij nog geen besluit had genomen. De president verklaarde dat Iran wil onderhandelen en dat de Amerikaanse kant "dat misschien zal doen". Hij zei ook dat Israël goede vorderingen maakt met zijn aanvallen gericht op het ontmantelen van Iraanse nucleaire faciliteiten. Trump gaf verder aan te geloven dat Iran dicht bij de ontwikkeling van een kernwapen was voordat de aanvallen begonnen.

Mars

Bij de bedrijven viel op dat Kellanova bijna 2 procent inleverde. Volgens persbureau Reuters wil de Europese Commissie de miljardenovername van het Pringles-moederbedrijf door chocoladefabrikant Mars aan een uitgebreid mededingingsonderzoek onderwerpen. Visa en Mastercard verloren verder elk zo'n 5 procent aan beurswaarde door aanhoudende zorgen over de impact van stablecoins op creditcardmaatschappijen.

Meer uit Financieel

Waymo moet fout herstellen bij duizenden zelfsturende auto's

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van zelfsturende auto's Waymo moet een veiligheidsprobleem bij bijna 3900 voertuigen in de Verenigde Staten verhelpen. De auto's kunnen door een fout op hoge snelheid blijven doorrijden bij wegafzettingen op de snelweg voor werkzaamheden, meldt de toezichthouder voor het wegverkeer NHTSA.

15 minuten geleden
Staking bij NS duurt 4 uur, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV waarschuwt dat door een staking van treinpersoneel volgende week woensdag tussen 04.00 uur en 08.00 uur geen treinen van NS rijden. Daarmee korten de actievoerders de werkonderbreking in, stelt FNV-bestuurder Henri Janssen in een nieuwsbrief.

1 uur geleden
Funda vernieuwt website met nieuwe pakketten voor verkopers

AMSTERDAM (ANP) - Funda gaat zijn website vernieuwen en woningverkopers meer betrekken bij het proces van huizen plaatsen op de site. Ook komen er nieuwe functies die het makkelijker moeten maken voor woningzoekenden om door het woningaanbod te scrollen.

1 uur geleden
AEX sluit licht lager na voorlopige vredesdeal en rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Beleggers verwerkten de toelichting op het rentebesluit van de Fed door de nieuwe centralebankvoorzitter Kevin Warsh en de ondertekening van een voorlopig vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Zeeman-topman wordt voorzitter van belangenclub supermarkten

LEIDSCHENDAM (ANP) - De topman van textielwinkelketen Zeeman, Erik-Jan Mares, gaat de belangen behartigen van supermarkten. Vanaf september is hij voorzitter van branchevereniging Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).

2 uur geleden
Werkgeversclubs roepen ondernemers op tot actie na malwarezaak

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland roepen ondernemers met een WordPress-website op om "zo snel mogelijk" hun beveiliging te controleren. De werkgeversorganisaties doen dit naar aanleiding van een grote internationale politieactie deze week. Daarbij werd een belangrijk netwerk van cybercriminelen verstoord dat WordPress-websites misbruikt om malware te verspreiden onder bezoekers.

2 uur geleden
Parfumketen Douglas somberder over winst door prijsbewuste klant

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas is somberder over de resultaten dit jaar. Door onzekerheid over de economische gevolgen van oorlogen kijken consumenten kritischer naar de prijs. Daardoor stelt het bedrijf onder andere zijn verwachtingen over de winstgevendheid en omzet naar beneden bij.

3 uur geleden