Weinig beweging op Damrak na opmars AEX tot boven 1000 punten
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 1008,24 punten. Donderdag eindigde de index 1,4 procent hoger op een slotrecord van 1011,01 punten. Op 1012,65 punten werd de hoogste tussentijdse stand ooit bereikt. De MidKap won 0,1 procent tot 977,04 punten. Parijs verloor een fractie en Londen zakte 0,2 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,1 procent. Het Duitse statistiekbureau bevestigde dat de inflatie in de grootste economie van Europa in december is afgenomen tot 1,8 procent, van 2,3 procent in november.
De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio sloot de week licht lager af en de beurs in Hongkong verloor 0,5 procent. De hoofdgraadmeter in Taiwan steeg 1,9 procent na de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en Taiwan. Onder de deal dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS. China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, zei fel gekant te zijn tegen de deal.
ASML
ASMI en Besi daalden tot 0,8 procent. Donderdag stegen de chipbedrijven tot ruim 11 procent dankzij sterke resultaten en vooruitzichten van de Taiwanese chipmaker TSMC, een grote klant van ASML. Het aandeel ASML bereikte donderdag op iets meer dan 1171 euro de hoogste tussentijdse koers ooit. De chipmachinemaker verstevigde daarmee de positie als waardevolste bedrijf van Europa.
ASML won nu 0,2 procent. Zakenbank Morgan Stanley verhoogde het koersdoel voor het aandeel naar 1400 euro en handhaafde het koopadvies.
MidKap
In de MidKap steeg Fagron 1,8 procent. Investeringsbank Berenberg verhoogde het koersdoel en handhaafde het koopadvies voor het apothekersbedrijf.
De olieprijzen gingen licht omhoog na de forse daling van 4 procent een dag eerder. De vrees voor een Amerikaanse aanval op Iran nam af nadat president Donald Trump verklaarde dat het doden van demonstranten door het Iraanse regime volgens hem is gestopt. Trump dreigde eerder militair in te grijpen als er nog meer doden zouden vallen bij de massale protesten tegen het regime.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
14 minuten geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
13 uur geleden