Weinig beweging op beurzen New York na opmars
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York bleven dinsdag dicht bij huis, na de rally van de afgelopen handelsdagen. De aandacht van beleggers op Wall Street bleef uitgaan naar de politieke ontwikkelingen in Washington over het nieuwe coronasteunpakket van 1,9 biljoen dollar van president Joe Biden. Daarnaast werden onder meer kwartaalcijfers verwerkt van verschillende bedrijven.
De Dow-Jonesindex eindigde licht lager op 31.375,83 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 3911,23 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde een fractie tot 13.687,08 punten.
De Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemden vrijdag in met een begrotingsresolutie die de Democraten in staat stelt om het nieuwe hulppakket van Biden zonder steun van de Republikeinen door het Congres te loodsen. Het duurt waarschijnlijk nog een paar weken voor de uiteindelijke wet is opgesteld.
EA
Computerspellenmaker Electronic Arts (EA), bekend van de FIFA-voetbalspellen, koopt branchegenoot Glu Mobile voor 2,1 miljard dollar. Glu Mobile maakte onder meer mobiele versies van Call of Duty-schietspellen, puzzelklassieker Lemmings en skateboardserie Tony Hawk. Het aandeel Glu Mobile sprong bijna 35 procent omhoog. EA won 2,6 procent.
De producent van computerspelletjes Take-Two Interactive Software ging juist 6 procent omlaag, na tegenvallende resultaten. Cosmeticabedrijf Coty leverde 15 procent in, eveneens door teleurstellende cijfers. Bandenfabrikant Goodyear Tire & Rubber wist beleggers wel te bekoren met de prestaties en werd 6 procent hoger gezet.
Eli Lilly
Farmaceut Eli Lilly stond ook in de belangstelling met een min van 2 procent. Financieel directeur Josh Smiley moet weg nadat een relatie op de werkvloer aan het licht was gekomen.
Autoconcern General Motors (GM) verloor 1,4 procent. GM verlengt de sluiting van drie fabrieken tot zeker medio maart vanwege het gebrek aan chips dat de auto-industrie wereldwijd raakt. Het gaat om fabrieken in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Eerder was GM van plan de locaties een week te sluiten.
De euro was 1,2117 dollar waard, tegen 1,2101 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 58,40 dollar. Brentolie klom 0,9 procent in prijs tot 61,20 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).
43 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het lagerhuis in Frankrijk heeft ingestemd met het voorstel om activiteiten van staalconcern ArcelorMittal in het land te nationaliseren. De grootste staalfabrikant van Frankrijk voelt de crisis in de Europese metaalsector hard en heeft kostenbesparingen en reorganisaties aangekondigd.
2 uur geleden