Weinig beweging op beurzen New York na opmars
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York bleven dinsdag dicht bij huis, na de rally van de afgelopen handelsdagen. De aandacht van beleggers op Wall Street bleef uitgaan naar de politieke ontwikkelingen in Washington over het nieuwe coronasteunpakket van 1,9 biljoen dollar van president Joe Biden. Daarnaast werden onder meer kwartaalcijfers verwerkt van verschillende bedrijven.
De Dow-Jonesindex eindigde licht lager op 31.375,83 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 3911,23 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde een fractie tot 13.687,08 punten.
De Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemden vrijdag in met een begrotingsresolutie die de Democraten in staat stelt om het nieuwe hulppakket van Biden zonder steun van de Republikeinen door het Congres te loodsen. Het duurt waarschijnlijk nog een paar weken voor de uiteindelijke wet is opgesteld.
EA
Computerspellenmaker Electronic Arts (EA), bekend van de FIFA-voetbalspellen, koopt branchegenoot Glu Mobile voor 2,1 miljard dollar. Glu Mobile maakte onder meer mobiele versies van Call of Duty-schietspellen, puzzelklassieker Lemmings en skateboardserie Tony Hawk. Het aandeel Glu Mobile sprong bijna 35 procent omhoog. EA won 2,6 procent.
De producent van computerspelletjes Take-Two Interactive Software ging juist 6 procent omlaag, na tegenvallende resultaten. Cosmeticabedrijf Coty leverde 15 procent in, eveneens door teleurstellende cijfers. Bandenfabrikant Goodyear Tire & Rubber wist beleggers wel te bekoren met de prestaties en werd 6 procent hoger gezet.
Eli Lilly
Farmaceut Eli Lilly stond ook in de belangstelling met een min van 2 procent. Financieel directeur Josh Smiley moet weg nadat een relatie op de werkvloer aan het licht was gekomen.
Autoconcern General Motors (GM) verloor 1,4 procent. GM verlengt de sluiting van drie fabrieken tot zeker medio maart vanwege het gebrek aan chips dat de auto-industrie wereldwijd raakt. Het gaat om fabrieken in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Eerder was GM van plan de locaties een week te sluiten.
De euro was 1,2117 dollar waard, tegen 1,2101 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 58,40 dollar. Brentolie klom 0,9 procent in prijs tot 61,20 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
37 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
5 uur geleden