Weinig beweging op beurzen New York na opmars
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York bleven dinsdag dicht bij huis, na de rally van de afgelopen handelsdagen. De aandacht van beleggers op Wall Street bleef uitgaan naar de politieke ontwikkelingen in Washington over het nieuwe coronasteunpakket van 1,9 biljoen dollar van president Joe Biden. Daarnaast werden onder meer kwartaalcijfers verwerkt van verschillende bedrijven.
De Dow-Jonesindex eindigde licht lager op 31.375,83 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 3911,23 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde een fractie tot 13.687,08 punten.
De Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemden vrijdag in met een begrotingsresolutie die de Democraten in staat stelt om het nieuwe hulppakket van Biden zonder steun van de Republikeinen door het Congres te loodsen. Het duurt waarschijnlijk nog een paar weken voor de uiteindelijke wet is opgesteld.
EA
Computerspellenmaker Electronic Arts (EA), bekend van de FIFA-voetbalspellen, koopt branchegenoot Glu Mobile voor 2,1 miljard dollar. Glu Mobile maakte onder meer mobiele versies van Call of Duty-schietspellen, puzzelklassieker Lemmings en skateboardserie Tony Hawk. Het aandeel Glu Mobile sprong bijna 35 procent omhoog. EA won 2,6 procent.
De producent van computerspelletjes Take-Two Interactive Software ging juist 6 procent omlaag, na tegenvallende resultaten. Cosmeticabedrijf Coty leverde 15 procent in, eveneens door teleurstellende cijfers. Bandenfabrikant Goodyear Tire & Rubber wist beleggers wel te bekoren met de prestaties en werd 6 procent hoger gezet.
Eli Lilly
Farmaceut Eli Lilly stond ook in de belangstelling met een min van 2 procent. Financieel directeur Josh Smiley moet weg nadat een relatie op de werkvloer aan het licht was gekomen.
Autoconcern General Motors (GM) verloor 1,4 procent. GM verlengt de sluiting van drie fabrieken tot zeker medio maart vanwege het gebrek aan chips dat de auto-industrie wereldwijd raakt. Het gaat om fabrieken in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Eerder was GM van plan de locaties een week te sluiten.
De euro was 1,2117 dollar waard, tegen 1,2101 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent tot 58,40 dollar. Brentolie klom 0,9 procent in prijs tot 61,20 dollar.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
2 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
2 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
6 uur geleden