Weihoek in het midden van zonneparkstrijd: Omwonenden positief, SP niet
THOLEN - Hoewel de omwonenden van de Weihoek in Poortvliet positief zijn over het idee van een zonnepark in hun landschap, kan dit op weerstand stuiten in de gemeenteraad. Het zonnepark is een risico van overbelasting van het stroomnet en in strijd met een eerder aangenomen motie, aldus Theo Korevaar van de SP Tholen.
Het plan voor een enorm zonnepark op de Weihoek, een poldergebied van 45 hectare grond in Poortvliet, is voorgesteld door LC Energy. Dit gebied is ongeveer 63 voetbalvelden groot. Theo Korevaar van de SP Tholen heeft het college schriftelijke vragen gesteld om zijn zorgen te uiten over dit voorgestelde zonnepark.
De Thoolse fractie herinnert het college aan een motie die ze op 8 juli 2021 hebben ingediend en die door de gemeenteraad is aangenomen. In deze motie wordt de voorkeur gegeven aan zonnepanelen op daken van bedrijfsgebouwen boven grondgebonden zonneparken. De partij benadrukt dat de gemeente zeer terughoudend moet zijn bij het toewijzen van landbouwgrond voor zonneparken.
Landschapsbeeld
Bovendien waarschuwt de SP voor het risico van overbelasting van het stroomnet als gevolg van overmatige stroomproductie door zonnepanelen. Volgens de partij vergroot de aanleg van een nieuw zonnepark dit risico en kan dit leiden tot het afsluiten van particuliere zonnepaneelinstallaties.
De initiatiefnemer van het zonnepark beweert dat de gemeente Tholen geen beleid heeft voor zonneparken. De partij benadrukt echter dat er wel degelijk beleid bestaat en vraagt om verduidelijking van het college. De partij stelt dat er, afgezien van de mogelijkheid om een zonnepark op de Tuttelhoek aan te leggen, voorlopig geen verdere initiatieven zouden moeten worden ondersteund.
Tot slot wil de SP weten of het college rekening houdt met het standpunt van zowel de provinciale als de landelijke overheid dat zonneparken het landschapsbeeld niet mogen aantasten en dat daarom de voorkeur wordt gegeven aan de aanleg van zonneparken in steden,
17.000 huishoudens
Projectontwikkelaar Gijs van Heemstra van LC Energy liet eerder weten dat de eerste reacties op het zonnepark voorzichtig positief zijn, gebaseerd op gesprekken met de gemeente, waaronder de wethouder, en enkele omwonenden. Het zonnepark heeft het potentieel om ruim 17.000 huishoudens van groene stroom te voorzien, en gezien de beperkte landbouwmogelijkheden in het gebied, biedt het een nieuwe kans voor de omliggende boeren.
De Weihoek, gelegen enkele meters onder het zeeniveau, is de laagst gelegen polder van het eiland Tholen en had in het verleden veel wateroverlast. De landbouwactiviteiten zijn voornamelijk gericht op veeteelt, aangezien de grond grotendeels te vochtig is voor de meeste gewassen. Het voorgestelde plan omvat 45 hectare zonnepark en 15 hectare natuur, maar er is nog een lange weg te gaan voordat dit plan gerealiseerd kan worden.
Eerste reacties op groot zonnepark bij Poortvliet zijn voorzichtig positief
Meer uit Tholen
THOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
1 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
3 uur geledenTHOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.
20 uur geledenTHOLEN - De voorjaarskermis staat deze week weer opgesteld in Tholen. Vier dagen lang kan jong en oud genieten van verschillende attracties langs de haven aan de Contre Escarpe.
1 dag geledenTHOLEN - De rolbrug bij de haven van Tholen is sinds maandag weer in gebruik. Na bijna twee jaar stilstand kunnen inwoners en bezoekers weer een ommetje door de haven maken. De brug was in april 2024 buiten gebruik gesteld vanwege technische storingen en hoge onderhoudskosten.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert vond afgelopen zaterdag plaats in sporthal De Meulvliet, die voor de gelegenheid was omgebouwd tot concertzaal. Tijdens deze avond lieten alle acht orkesten en groepen van de vereniging van zich horen. In totaal stonden er zo'n 160 muzikanten op het podium, in de leeftijd van zes tot zeventig jaar.
1 dag geledenTHOLEN - Na de hertellingen van de stemmen zijn geen verschuivingen opgetreden in de zetelverdeling. De ChristenUnie krijgt de laatste restzetel, ten koste van Algemeen Belang Tholen (ABT) en het CDA. Het verschil tussen de drie partijen bedroeg minder dan tien stemmen. Donderdag wordt de uitslag definitief vastgesteld tijdens de zitting van het centraal stembureau.
2 dagen geleden