Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst met Wolfsburg naar Champions League na punt bij Leipzig

Weghorst met Wolfsburg naar Champions League na punt bij Leipzig

LEIPZIG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft met een punt bij RB Leipzig Champions League voetbal veiliggesteld. De ploeg van coach Oliver Glasner en aanvaller Wout Weghorst speelde met 2-2 gelijk bij Leipzig, dat als nummer 2 al zeker was van deelname aan het belangrijkste clubtoernooi in het volgende seizoen.

Wolfsburg komt door het gelijkspel op 61 punten, even veel als Borussia Dortmund, dat eerder zondag door de zege op FSV Mainz (1-3) deelname aan de Champions League had veiliggesteld. Nummer 5 Eintracht Frankfurt staat op 57 punten en kan Wolfsburg en Dortmund in de laatste speelronde niet meer passeren.

Maximilian Philipp zette de bezoekers uit Wolfsburg, die speelden met Weghorst in de basis, in de eerste helft op 0-2. De aanvaller maakte beide treffers. Justin Kluivert maakte het vlak na de rust weer spannend. De aanvaller kapte goed weg en schoot de bal achter doelman Koen Casteels. Het is zijn tweede competitietreffer voor Leipzig. Marcel Sabitzer maakte uit een strafschop de 2-2.

Meer uit Voetbal

Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

2 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

2 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

3 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

4 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

4 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

5 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

6 uur geleden