Weghorst met Wolfsburg naar Champions League na punt bij Leipzig
LEIPZIG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft met een punt bij RB Leipzig Champions League voetbal veiliggesteld. De ploeg van coach Oliver Glasner en aanvaller Wout Weghorst speelde met 2-2 gelijk bij Leipzig, dat als nummer 2 al zeker was van deelname aan het belangrijkste clubtoernooi in het volgende seizoen.
Wolfsburg komt door het gelijkspel op 61 punten, even veel als Borussia Dortmund, dat eerder zondag door de zege op FSV Mainz (1-3) deelname aan de Champions League had veiliggesteld. Nummer 5 Eintracht Frankfurt staat op 57 punten en kan Wolfsburg en Dortmund in de laatste speelronde niet meer passeren.
Maximilian Philipp zette de bezoekers uit Wolfsburg, die speelden met Weghorst in de basis, in de eerste helft op 0-2. De aanvaller maakte beide treffers. Justin Kluivert maakte het vlak na de rust weer spannend. De aanvaller kapte goed weg en schoot de bal achter doelman Koen Casteels. Het is zijn tweede competitietreffer voor Leipzig. Marcel Sabitzer maakte uit een strafschop de 2-2.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
10 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
12 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
14 uur geleden