Weghorst met Wolfsburg naar Champions League na punt bij Leipzig
LEIPZIG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft met een punt bij RB Leipzig Champions League voetbal veiliggesteld. De ploeg van coach Oliver Glasner en aanvaller Wout Weghorst speelde met 2-2 gelijk bij Leipzig, dat als nummer 2 al zeker was van deelname aan het belangrijkste clubtoernooi in het volgende seizoen.
Wolfsburg komt door het gelijkspel op 61 punten, even veel als Borussia Dortmund, dat eerder zondag door de zege op FSV Mainz (1-3) deelname aan de Champions League had veiliggesteld. Nummer 5 Eintracht Frankfurt staat op 57 punten en kan Wolfsburg en Dortmund in de laatste speelronde niet meer passeren.
Maximilian Philipp zette de bezoekers uit Wolfsburg, die speelden met Weghorst in de basis, in de eerste helft op 0-2. De aanvaller maakte beide treffers. Justin Kluivert maakte het vlak na de rust weer spannend. De aanvaller kapte goed weg en schoot de bal achter doelman Koen Casteels. Het is zijn tweede competitietreffer voor Leipzig. Marcel Sabitzer maakte uit een strafschop de 2-2.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
42 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
15 uur geleden