Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegafsluiting A12 zorgt bij eerste ochtendspits voor vertragingen

Wegafsluiting A12 zorgt bij eerste ochtendspits voor vertragingen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de eerste ochtendspits sinds de A12 tussen Utrecht en Den Haag deels is afgesloten, ontstaat op de omleidingsroutes al enig oponthoud. Dinsdagochtend zorgt de extra drukte op de A27 bij knooppunt Gorinchem voor vertraging. "Dat is waarschijnlijk het gevolg van dat mensen moeten omrijden", aldus de verkeersinformatiedienst van de ANWB.

Het knooppunt bij Gorinchem verbindt de A27 met de A15, de alternatieve route tussen Utrecht en Rotterdam. In beide richtingen rijdt het verkeer dinsdagochtend langzaam of staat het stil. De extra reistijd loopt op. Tussen het knooppunt Everdingen en Gorinchem staat een file.

Rijkswaterstaat meldt ook een file op de A16 richting Rotterdam, voor het Terbregseplein. Op de N214, van Leerdam naar Gorinchem, is het "ook drukker dan normaal", aldus een woordvoerster.

Maandagavond werd de A12 over een afstand van 5 kilometer tussen knooppunt Oudenrijn en afrit Nieuwerbrug voor negen dagen compleet afgesloten vanwege groot onderhoud. Tot 7 oktober 05.00 uur kunnen automobilisten die van Utrecht naar Den Haag willen beter omrijden langs Amsterdam via de A2, A9 en A4. Verkeer van Utrecht naar Rotterdam kan omreizen via de A2, A27 en A15. Rijkswaterstaat verwacht dat de extra reistijd door de verkeershinder op momenten kan oplopen tot een uur.

Meer uit Binnenland

Kieskompas voor 49 gemeenten, in Pijnacker-Nootdorp maandag al

AMSTERDAM (ANP) - Het Kieskompas helpt in 49 gemeenten stemgerechtigden een partijkeuze te maken tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart. De stellingen zijn lokaal afgestemd en vanaf 17 februari te beantwoorden. In Pijnacker-Nootdorp is de stemhulp maandag al te gebruiken, tegelijk met een lokaal lijsttrekkersdebat.

1 uur geleden
Verdachte spionagezaak: fouten gemaakt, geen misdaden gepleegd

ROTTERDAM (ANP) - "Ik zit hier als misdadiger, maar ik heb geen enkele schuld. Ik heb geen strafbare feiten begaan. Ik heb fouten gemaakt, maar ik voel me niet schuldig, moreel noch juridisch. Ik heb niets gedaan." Met deze woorden sloot Abderrahim El M., verdacht van het lekken van staatsgeheime stukken aan de Marokkaanse geheime dienst, vrijdag zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam af. Woensdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar cel tegen hem.

1 uur geleden
Staat: situatie Corné H. niet ernstiger dan van andere wachtenden

DEN HAAG (ANP) - De situatie van Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, is niet ernstiger of schrijnender dan die van andere mensen die wachten op een plek in een tbs-kliniek. Dit zegt de Staat vrijdag in het kort geding dat door de advocaten van H. is aangespannen. Daarmee zou H. geen voorrang moeten krijgen en dus niet direct geplaatst moeten worden, volgens de Staat.

1 uur geleden
Medewerkers TU Eindhoven kregen jarenlang te weinig salaris

EINDHOVEN (ANP) - Zo'n honderd mensen die werk hebben gedaan voor het Studentensportcentrum van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) hebben daar te weinig salaris voor gekregen. De universiteit trekt ongeveer 750.000 euro uit om het achterstallige loon over ongeveer zes jaar alsnog uit te betalen, met rente.

3 uur geleden
Personeel BelastingTelefoon voert actie voor loonsverhoging

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van de BelastingTelefoon zijn komende week de volgende rijksambtenaren die actievoeren tegen een uitblijvende loonsverhoging. Het personeel van de telefonische klantenservice van de Belastingdienst in Eindhoven, Leeuwarden, Groningen, Hengelo, Apeldoorn en Heerlen neemt maandag en donderdag tegelijkertijd pauze. "Daardoor komt de bereikbaarheid naar verwachting ernstig onder druk te staan", meldt vakbond FNV.

3 uur geleden
Van Weel: 'Hulp Oekraïne kwam te traag'

DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.

11 uur geleden
Hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in koud Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.

19 uur geleden