Weg lijkt vrij voor benoeming Nigeriaanse kandidaat tot hoofd WTO
GENÈVE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse Yoo Myung-hee heeft haar kandidatuur ingetrokken voor de topbaan van de Wereldhandelsorganisatie (WTO). Daarmee lijkt de weg vrij voor de benoeming van de Nigeriaanse Ngozi Okonjo-Iweala. Zij is de enige overgebleven kandidaat.
In november werd nog een belangrijke bijeenkomst van de WTO geannuleerd. Daar zou worden gestemd over de benoeming van Okonjo-Iweale. De Amerikaanse regering van voormalig president Donald Trump had als enige land haar kandidatuur afgewezen. De VS stonden achter de kandidatuur van Yoo. Zij trekt zich nu terug na overleg met verschillende landen, waaronder de nieuwe Amerikaanse regering van president Joe Biden.
Onder leiding van oud-president Donald Trump trokken de VS zich steeds minder aan van de WTO. Doordat de Amerikaanse regering weigerde nieuwe leden voor de belangrijkste geschillencommissie van de organisatie te benoemen, werd het orgaan feitelijk lamgeslagen.
Topfunctie
Met Okonjo-Iweale zou de WTO voor het eerst in haar 25-jarige bestaan een vrouw aan het hoofd krijgen. De 66-jarige econoom Okonjo-Iweale was eerder minister van Financiën en Buitenlandse Zaken in haar geboorteland. Ook werkte ze als ontwikkelingseconoom bij de Wereldbank in Washington.
De topfunctie bij de WTO kwam in augustus onverwacht vrij door het terugtreden van de Braziliaan Roberto Azevêdo, een jaar voordat zijn termijn zou aflopen. Aanvankelijk circuleerde ook de naam van de Nederlandse minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel) als opvolger, maar zij liet weten niet beschikbaar te zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
8 uur geleden