Weerstand tegen sluiten bieb, maar 's-Gravenpolder wil wel meedenken
HEINKENSZAND - De dorpsraad in ‘s-Gravenpolder heeft woensdag een enquête, een lijst met handtekeningen en enkele brieven overhandigd aan burgemeester Gerben Dijksterhuis tegen het sluiten van de bibliotheek in het dorp.
Voorzitter Gert-Jan van Riet zei dat hij schrok toen hij hoorde dat er plannen waren om de bieb en het Vrijwilligershuis naar Heinkenszand te verhuizen.
Besparen
De gemeente Borsele zit in de financiële problemen en zoekt manieren om geld te besparen. Dit voorstel is één van de ruim 150 ideeën. “Ik heb me laten vertellen dat dit zo’n duizend euro per maand zou schelen. In de enquête geven genoeg mensen aan dat ze bereid zijn wat meer te betalen voor hun abonnement. Daarmee heb je die duizend euro er zo uit”, zei Van Riet tegen Dijksterhuis.
Meedenken
De voorzitter gaf aan sowieso graag mee te denken over alternatieve bezuinigingen. De dorpsraad wil de bibliotheek behouden, omdat het anders ten koste zou gaan van de leefbaarheid van ‘s-Gravenpolder.
De Zwake
Mieke Kruithof zei dat ook. Zij woont in een appartement in De Zwake, het complex waarin ook de bieb zit, en zamelde ruim 240 handtekeningen tegen sluiting in. “Ouderen moeten zo lang mogelijk thuis blijven wonen, maar hebben dan wel behoefte aan sociale contacten. De bibliotheek is een ruimte waar men elkaar ontmoet. Ook voor jongeren is dit belangrijk. Waar kunnen ze anders een boek halen?”
Kerntaken
Het besluit over de sluiting is eerder al uitgesteld. De raad heeft vanwege de grote opgave besloten eerst een kerntakendiscussie te gaan voeren en pas daarna een besluit over besparingen te nemen. “Het is een geruststelling voor de korte termijn, maar op lange termijn kunnen wij geen garanties geven", aldus Dijksterhuis.
Meer uit Beveland
GOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
2 dagen geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
3 dagen geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
3 dagen geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
4 dagen geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
4 dagen geledenGoes - De geplande nieuwbouw van winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid, dat na de herontwikkeling Beukenhof gaat heten, loopt forse vertraging op. Ontwikkelaar Brookland heeft nog geen definitieve tijdelijke locatie gevonden voor de huidige ondernemers, al wordt de Zeelandhallen in Goes genoemd. Door die onzekerheid is de oplevering verschoven naar minimaal 2029.
4 dagen geleden's-Gravenpolder - Op donderdag 5 november kwamen 70 leerlingen van drie basisscholen in 's-Gravenpolder samen voor de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde. Leerlingen van groep 7 en 8 van De Rank en De Linden, samen met groep 8 van De Koningin Julianaschool, liepen gezamenlijk naar de Maartsenkerk voor een bijzondere herdenkingsbijeenkomst.
4 dagen geleden