Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerrecord sneuvelt: Warmste 22 maart ooit gemeten

Weerrecord sneuvelt: Warmste 22 maart ooit gemeten

THOLEN- Met om 13:20 uur 19,4 graden in De Bilt is het officieel de warmste 22 maart ooit gemeten. Het oude record was 19,2 graden, gemeten in 2012. De temperatuur kan komende uren nog een klein beetje oplopen en misschien wordt het vanmiddag voor het eerst dit jaar 20 graden in De Bilt. Ook in Tholen zal het kwik boven de 20 graden uitkomen.

In het zuiden van Nederland is het lokaal al 19,7 graden. Komende uren loopt de temperatuur nog wat op en wordt het naar verwachting voor het eerst dit jaar ergens in het land 20 graden. De kans is groot dat dat ook in Breda gaat gebeuren. 

Het warmterecord voor 22 maart over alle weerstations staat op 21,8 graden, gemeten op een inmiddels opgeheven weerstation in ‘s Heerenberg (Gelderland) in 1936. Het record van vandaag is het tweede warmterecord in De Bilt van 2022. Het eerste record viel op Nieuwjaarsdag. Van kouderecord is nog geen sprake geweest.

2021 telde zeven warmterecord en geen enkele kouderecord. Deze eeuw had tot dusver negen keer zo veel warmterecords dan kouderecords. Klimaatverandering is de oorzaak van dit verschil.

Deze week meer zonnig lenteweer, maar waarschijnlijk geen warmterecords
Morgen en ook de rest van de week blijft het zonnig en droog. Het wordt iets minder warm met maxima veelal tussen 14 en 18 graden. Maxima rond 11 graden zijn gebruikelijk eind maart. De datum-warmterecords staan bovendien wat hoger dan het record vandaag stond. De kans op meer warmterecords deze week is dan ook erg klein.

Meer uit Tholen

Laatste kilometers voor Nijmeegse Vierdaagse: ‘Hiervoor rijden we graag naar Tholen’

OUD-VOSSEMEER - Steevast is de Zevendorpentocht voor veel deelnemers aan de langste afstanden de laatste 'trainingsronde' voor de Nijmeegse Vierdaagse. Zo ook voor Marc en zijn veertien medewandelaars van Wandelvereniging Oostendam uit Ridderkerk. "Vanwege de verwachte temperaturen hebben we besloten om vandaag voor de 35 kilometer te gaan in plaats van de 40", zo vertelt Marc bij het eerste rustpunt op de route.

8 uur geleden
Brand in tuin van woning Sint Philipsland, brandweer weet erger te voorkomen

SINT PHILIPSLAND - Bij een woning aan de Oostdijk in Sint Philipsland is woensdagmiddag brand uitgebroken in de tuin. Het is nog niet duidelijk hoe de brand is ontstaan.

1 dag geleden
Tweede buitenbrand in twee dagen bij Sint Philipsland, vuur na halfuur onder controle

SINT PHILIPSLAND - In Sint Philipsland heeft dinsdagmiddag opnieuw een buitenbrand gewoed. Het is al de tweede buitenbrand bij het dorp in twee dagen tijd.

1 dag geleden
Van boer tot baron: Duik in je familieverleden tijdens inloopmiddag in Tholen

THOLEN - Weten we wie onze voorouders zijn en wat zij deden voor de kost, waar zij precies woonden? Misschien hebben zij ooit wel een heldendaad verricht of zijn ze juist in aanraking met politie en justitie gekomen? Weten we of we wellicht familie zijn van onze vrienden of kennissen? Of hebben we misschien wel blauw bloed door onze aderen stromen?

1 dag geleden
Waterschap gaat vijvers en sloten op Tholen minder maaien voor meer natuur

THOLEN - De gemeente Tholen en waterschap Scheldestromen gaan vanaf dit jaar sloten, vijvers en andere watergangen minder vaak maaien: twee of mogelijk zelfs maar één keer per jaar. Dat doen ze om planten en dieren beter te beschermen. Door ecologisch te maaien worden planten en dieren zo min mogelijk verstoord. Ook scheelt dit in onderhoudskosten.

2 dagen geleden
Weekverwachting: ‘Zonnig en regionaal heet, later in de week buien en verkoeling’

THOLEN - Aan de hitte komt nog even geen einde. Tot en met donderdag is het zonnig en erg warm met 29 tot 32 graden in het binnenland. "Tijdens de ochtenden kan regionaal eerst lage bewolking voorkomen, maar de middagen verlopen veelal zonovergoten. Op vrijdag stijgt de kans op buien en vanaf het weekend wordt het minder warm", stelt meteoroloog Floris Lafeber.

2 dagen geleden
Lange file door ongeval met meerdere voertuigen op A4

HOOGERHEIDE - Door een ongeval met meerdere voertuigen op de A4 bij Hoogerheide moeten automobilisten rekening houden met een vertraging van bijna 45 minuten. Het ongeval gebeurde rond 6.49 uur deze ochtend in de richting van Zeeland/Belgische grens. De file stond op het hoogtepunt vanaf de afrit Tholen tot aan knooppunt Markiezaat.

2 dagen geleden