Weerrecord sneuvelt: Warmste 22 maart ooit gemeten
THOLEN- Met om 13:20 uur 19,4 graden in De Bilt is het officieel de warmste 22 maart ooit gemeten. Het oude record was 19,2 graden, gemeten in 2012. De temperatuur kan komende uren nog een klein beetje oplopen en misschien wordt het vanmiddag voor het eerst dit jaar 20 graden in De Bilt. Ook in Tholen zal het kwik boven de 20 graden uitkomen.
In het zuiden van Nederland is het lokaal al 19,7 graden. Komende uren loopt de temperatuur nog wat op en wordt het naar verwachting voor het eerst dit jaar ergens in het land 20 graden. De kans is groot dat dat ook in Breda gaat gebeuren.
Het warmterecord voor 22 maart over alle weerstations staat op 21,8 graden, gemeten op een inmiddels opgeheven weerstation in ‘s Heerenberg (Gelderland) in 1936. Het record van vandaag is het tweede warmterecord in De Bilt van 2022. Het eerste record viel op Nieuwjaarsdag. Van kouderecord is nog geen sprake geweest.
2021 telde zeven warmterecord en geen enkele kouderecord. Deze eeuw had tot dusver negen keer zo veel warmterecords dan kouderecords. Klimaatverandering is de oorzaak van dit verschil.
Deze week meer zonnig lenteweer, maar waarschijnlijk geen warmterecords
Morgen en ook de rest van de week blijft het zonnig en droog. Het wordt iets minder warm met maxima veelal tussen 14 en 18 graden. Maxima rond 11 graden zijn gebruikelijk eind maart. De datum-warmterecords staan bovendien wat hoger dan het record vandaag stond. De kans op meer warmterecords deze week is dan ook erg klein.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.
8 uur geledenSINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.
9 uur geledenSINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.
14 uur geledenTHOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
1 dag geledenSTAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
1 dag geledenTHOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.
2 dagen geleden