Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weeronline: grote kans op storm Conall woensdag

Weeronline: grote kans op storm Conall woensdag

NIEUWEGEIN (ANP) - Heel Nederland krijgt woensdag mogelijk te maken met storm Conall. Gedurende de middag en de avond draait de wind en nemen de windsnelheden toe, meldt Weeronline. De storm piekt naar verwachting tussen 18.00 uur en 21.00 uur.

Aan de westkust bestaat een kans van 70 procent op een officiële storm met windkracht 9. Mogelijk lopen de windsnelheden op tot windkracht 10. In heel Nederland komen windstoten voor tussen de 80 en 100 kilometer per uur en aan de kust tot maximaal 110 kilometer per uur.

Hoe de storm precies over Nederland trekt, is nog niet zeker. Naar verwachting krijgen Zuid- en Noord-Holland in de middag als eerste te maken met harde wind, waarna het zwaartepunt van de storm in de avond over het IJsselmeergebied trekt naar de noordelijke kustgebieden.

Overlast

De harde wind en regen kunnen voor overlast zorgen in het verkeer. Weeronline raadt daarnaast aan om losse dingen in de tuin op te bergen en eventuele lege kliko's niet op straat te laten staan. Conall zou de tweede herfststorm van dit jaar zijn in Nederland, na storm Aitor op 27 september.

Het KNMI heeft een weerwaarschuwing afgegeven voor woensdag in delen van Nederland. In de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen geldt code geel tussen 15.00 uur en middernacht.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

11 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

11 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

11 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

11 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

11 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

14 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

14 uur geleden