Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerbericht Tholen: ‘Zachte, natte en windrijke winter voorspeld’

Weerbericht Tholen: ‘Zachte, natte en windrijke winter voorspeld’

?THOLEN - Nog een paar weken en dan begint de meteorologische winter. De jaarlijkse hamvraag in november: wordt het een koude winter? Jaco van Wezel, Meteoroloog bij Weeronline vertelt wat we kunnen verwachten.

“Voordat we het over zacht of koud winterweer gaan hebben, is het goed om te weten wat een normale winter is”, aldus Jaco van Wezel. “Op dit moment bedraagt de normale wintertemperatuur in De Bilt 3,9 graden. Dit is een 30-jaarsgemiddelde over de maanden december, januari en februari in de periode 1991-2020.”

Door de doorgaande opwarming van de aarde is de kans op een zachte winter statisch gezien groter dan de kans op een koude winter. “De kans op een strenge winter, zoals die halverwege de vorige eeuw voorkwamen, is nog veel kleiner”, aldus de meteoroloog. 

“De laatste relatief koude winter beleefden we in 2013 met 2,9 graden tegen de toen geldende normaal van 3,4 graden. De winters van 2009, 2010 en 2011 verliepen nog een stuk kouder met 1-2 graden als gemiddelde temperatuur. Stel we krijgen opnieuw een dergelijke winter, dan zullen velen van ons dat als een flink koude winter ervaren. Terwijl het vergeleken met de winters van de vorige eeuw bij lange na geen strenge winter is.”

Sinds 2000 hebben we zes winters gehad die kouder dan normaal verliepen en zeventien die zachter dan gebruikelijk waren. Zo was de winter vorig jaar zeer zacht. “Op basis van de statistiek en de opwarming van het klimaat is de kans dus groot (75 procent) dat we weer een zachte winter krijgen, maar ons klimaat blijft grillig en dus kunnen we een koude winter niet uitsluiten”, aldus Jaco van Wezel. “Strenge winters zoals halverwege vorige eeuw zijn in het opgewarmde klimaat vrijwel onmogelijk geworden.”

Weerkaarten
De meeste weerkaarten laten voor de winter van 2022-2023 een signaal zien voor hogedrukinvloeden in december en vooral in januari. “Als dit uitkomt zal het droger dan normaal zijn. Of het daarbij ook koud wordt hangt af van de ligging van deze hogedrukgebieden en dat bepaalt de windrichting”, aldus Jaco van Weeronline.

“Voor februari staan de signalen voorlopig op zacht, nat en windrijk, omdat de wind dan waarschijnlijk wisselvallig weer aanvoert van de zachte Atlantische Oceaan. De winterliefhebber mag zijn hoop dus vooral vestigen op de signalen voor hogedrukinvloeden in december en januari, daarbij bedenkend dat de betrouwbaarheid van de seizoensmodellen beperkt is. Wie liever een zachte winter tegemoet ziet mag zich vastklampen aan de statistisch grote kans op een zachte winter.”

Meer uit Tholen

Rustplaats voor zeehonden wordt opgehoogd met 3 miljoen kubieke meter zand

THOLEN - Rijkswaterstaat start in oktober met het ophogen van de Galgeplaat en de Slikken van den Dortsman. Met 3 miljoen kubieke meter zand krijgt 261 hectare extra hoogte. Zo blijft het rustgebied voor zeehonden en trekvogels minstens 25 jaar behouden.

19 uur geleden
Burgemeester Sijbers ontbijt met basisschoolleerlingen uit Scherpenisse

THOLEN - Burgemeester Marleen Sijbers schoof donderdagochtend aan voor het Burgemeestersontbijt. Leerlingen van groep 5 tot en met 8 van obs Oosterschelde uit Scherpenisse ontbeten in het gemeentehuis en spraken over het belang van een gezonde start van de dag.

23 uur geleden
Cornelis den Ouden geeft gratis concert op het Van Dam-orgel

THOLEN - Organist Cornelis den Ouden geeft zaterdag een gratis orgelconcert in de Grote of Onze Lieve Vrouwekerk in Tholen. Hij speelt op het van Dam-orgel.

1 dag geleden
Record voor Voetbalschool Sint Philipsland: niet eerder zat het zo snel vol

SINT PHILIPSLAND - Nog nooit eerder zaten de inschrijvingen voor de Voetbalschool in Sint Philipsland zo snel vol. Binnen een half uur hadden zich ruim 100 deelnemers aangemeld, een nieuw record. Van 19 tot en met 21 oktober staat de 21e editie op het programma op de velden van NOAD'67.

1 dag geleden
Oud-Vossemeer heet nieuwe inwoners van harte welkom op dorpsavond

OUD-VOSSEMEER - Wie de afgelopen jaren in Oud-Vossemeer is komen wonen, krijgt op donderdag 29 oktober de gelegenheid om op een bijzondere manier kennis te maken met het dorp en zijn inwoners. In dorpshuis De Vossenkuil wordt vanaf 20.00 uur (inloop 19.30 uur) een speciale 'Warm Welkom'-avond georganiseerd.

1 dag geleden
Tijdelijke noodopvang Tholen gaat naar verwachting in april 2027 open

THOLEN - Het participatieverslag over de tijdelijke noodopvang aan de Postweg in Tholen is beschikbaar. Het COA en de gemeente spraken vijf weken lang met inwoners en verzamelden de resultaten hiervan. In het verslag staat dat de opvang naar verwachting in april 2027 opengaat.

2 dagen geleden
Deze Zeeuwse broers brouwen al hun biertjes zelf: ‘Met alleen lokale producten’

THOLEN - Meermaals wordt hun blond bier op het festivalterrein genoemd als eentje die je geproefd moet hebben. We hebben het over de Wolpha Blonde van brouwerij Wolpha Bier uit het Zeeuwse Wolphaartsdijk. Het biertje wordt gebrouwen door de broers Serge en Sebastiaan Poppe, naar recept van hun vader.

2 dagen geleden