Weerbericht Tholen: “Tropische dagen met 'plaknachten' op komst"
THOLEN - Tover je zwemkleding en zonnebrand maar vast uit de kast, want dit weekend wordt het tropisch warm. Dat meldt weeronline. Vanaf vrijdag loopt de temperatuur op naar zo’n dertig graden. En lokaal kan het zelfs nog warmer worden.
“De echte hitte bereikt ons land pas vanaf vrijdag, maar donderdag is er al een kans dat de eerste officiële zomerse dag wordt genoteerd in De Bilt”, aldus Donny de Koning, redacteur bij Weeronline. “Vrijdag wordt het nog een stuk warmer dan donderdag. De wind die op donderdag nog uit het noorden tot noordoosten waaide over de koude Noordzee, draait dan langzaam naar het oosten, waardoor warmere lucht ons land kan bereiken. Het wordt daarmee op uitgebreide schaal warmer dan 25 graden en in Limburg kan lokaal zelfs 30 graden worden. Er zijn nog verschillende avondvierdaagsen aan de gang in ons land en met deze warmte is het daarom verstandig om extra water mee te nemen”, aldus De Koning.
Volgens de redacteur van Weeronline moeten we ook rekening houden met een sterkere zon dan normaal. “Want met zonkracht 7 kan je al binnen 10 tot 25 minuten verbranden. Zeker komend weekend zal het druk worden op het strand en op het water. Verbranding door de zon ligt dan op de loer, dus vergeet je niet in te smeren.”
Weekend
Wie hoopt op wat verkoeling in het weekend komt bedrogen uit, want het wordt juist alleen maar warmer. “Zowel op zaterdag als op zondag stijgt het kwik op veel plaatsen richting tropische waarden van 30 graden en regionaal zelfs 31 graden. Daarbij maakt de zon overuren. Er komt ook een aantal datum-warmterecords licht in gevaar, welke nu in De Bilt op 30,9 en 30,5 graden staan voor respectievelijk zaterdag en zondag. Aan het strand en in het noordelijk kustgebied ligt de temperatuur wel een aantal graden lager, maar met 25 graden kan je nog steeds heerlijk op het strand liggen of met een bootje het water op.”
Naast dat het overdag een stuk warmer wordt, gaat het in de nachten ook minder afkoelen. “In het weekend wordt het ‘s nachts vaak niet kouder dan 15 tot 17 graden en zeker in stedelijke gebieden ligt de temperatuur nog een paar graden hoger. Daar kunnen we dan wel van echte plaknachten spreken. Als je je huis koel wil houden, is het daarom verstandig om komende dagen nog je ramen en deuren open te zetten in de vroege ochtend. Op die manier maak je dan nog gebruik van de wat frissere nachten tot aan het weekend.”
Volgende week
Ook in de nieuwe week blijft warme lucht ons land aandoen. “De temperatuur ligt in een groot deel van het land vaak tussen 23 en 27 graden, maar langzaamaan neemt wel de kans op een (onweers)bui toe”, aldus Donny de Koning. “Deze zijn wel lokaal, dus aan de toenemende droogte zal dat weinig veranderen. De buien kunnen wel voor lokale verlichting van hooikoortsklachten zorgen.”
In het zuidoosten is kans op een regionale hittegolf. Daarvoor moet er een reeks van 5 dagen met 25 graden worden genoteerd, waarbij het op drie dagen ook nog minimaal 30 graden wordt. “Het wordt komende dagen afwachten hoe lang de warmte precies aanhoudt en of we drie keer de 30 graden kunnen aantikken. Het wordt hoe dan ook erg warm en voor strandgangers lijkt een fantastisch weekend aanstaande.”
Meer uit Tholen
THOLEN - John Geurts, voorzitter van het Humanistisch Verbond Rotterdam Rijnmond, geeft op woensdag 14 januari een lezing in de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap in Tholen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en is vrij toegankelijk; een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.
1 uur geledenTHOLEN - Er is overeenstemming bereikt over de ontwikkeling van een gezamenlijk entreegebied dat het nieuwe Meulvliet, het nieuwe Calvijn College en de sportverenigingen met elkaar moet verbinden. Ook krijgt de middelbare school meer grond om op te bouwen.
4 uur geledenTHOLEN - Erwin de Nijs is komend seizoen weer de hoofdtrainer van Tholense Boys. Hij volgt Leon de Witte op, die eind dit seizoen vertrekt. De Nijs was de afgelopen zes jaar actief bij RKSV Halsteren in de Vierde Divisie. "De club verdient het om samen de schouders eronder te zetten", zegt hij.
6 uur geledenTHOLEN - Tholen veranderde afgelopen week in een wit winterwonderland. Overal in stad en dorpen was ruimte voor sneeuwpret, maar de gladheid en hevige sneeuwval hadden ook gevolgen voor verkeer, bijeenkomsten en het openbaar vervoer. Vooral woensdag vroeg het winterse weer om extra oplettendheid.
22 uur geledenTHOLEN - Stel je voor: een boom in je voortuin die schaduw, frisse lucht en een mooiere straat brengt én dat ook nog helemaal gratis. De gemeente Tholen start vandaag met de actie 'Gratis boom in de voortuin'. Inwoners die binnen de bebouwde kom wonen en een voortuin hebben, kunnen zich tot 26 januari aanmelden voor één of twee gratis bomen. In totaal zijn er 250 bomen beschikbaar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt heeft afgelopen donderdag tijdens de nieuwjaarsreceptie een herinneringsbordje ontvangen van de gemeente Tholen. Dit gebeurde ter ere van de nominatie voor het Appeltje van Oranje in 2025. Daarnaast werd de verlenging van het contract voor het Dorpsloket ondertekend.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de eerste schooldag van 2026 is op obs De Eevliet in Poortvliet een bijzonder moment gevierd. Niet alleen de start van een nieuw schooljaar, maar ook het begin van een nieuw hoofdstuk voor de school.
1 dag geleden