Weerbericht Tholen: 'Hoge zonkracht tijdens lang pinksterweekend'
THOLEN - De dagen worden langer en dit betekent dat de zon steeds feller kan gaan schijnen. Komende dagen wordt op uitgebreide schaal zonkracht 7 bereikt. Dat meldt Weeronline.Vergeet dus niet zonnebrandcrème te gebruiken als je midden op de dag naar buiten gaat!
Vandaag schijnt de zon uitbundig en in een groot deel van het land wordt voor de eerste keer dit jaar zonkracht 7 gehaald. “Met deze zonkracht kan jouw onbeschermde huid, afhankelijk van jouw huidtype, binnen 10-25 minuten verbanden”, aldus Berend van Straaten, meteoroloog bij Weeronline. “Tussen 11.00 en 16.00 uur staat de zon het hoogst aan de horizon en loop jij risico om te verbranden. Insmeren is dan ook zeker aan te raden. De zon is op zijn felst rond 13.30 uur.”
Ook in de avonduren is het vaak nog zonnig maar insmeren is dan niet meer nodig. “In de avonduren staat de zon zo laag aan de horizon dat je niet meer kunt verbranden. De zonkracht is dan slechts 1-2.”
Pinksteren
Ook tijdens het lange pinksterweekend is het de zon die het weerbeeld domineert. “Vooral zaterdag is het zonovergoten en vrij aangenaam met temperaturen die oplopen naar 17 graden in het noorden tot lokaal 22 graden in Limburg”, aldus van Straaten.
“Ga jij buiten op het terras zitten of lekker in de tuin werken? Dan moet jij je wederom goed insmeren want ook zaterdag wordt zonkracht 7 gehaald. Alleen in het uiterste noorden is de zon iets minder fel met zonkracht 6.”
Zondag is het nog ronduit zonnig en zeer aangenaam met temperaturen die op uitgebreide schaal oplopen tot ruim 20 graden. Op maandag is iets meer bewolking aanwezig, maar ook dan schijnt af en toe de zon. “Het blijft zeker droog en met zeer aangename temperaturen is het dan ook perfect weer om naar buiten te gaan. Beschermen tegen de krachtige zon is ook dan dus wel nodig.”
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.
6 uur geledenWEST-BRABANT- Het landelijke servicenummer van de politie, 0900-8844, heeft een groot aantal meldingen ontvangen van mensen die een e-mail van Europol en de Nationale Politie hebben ontvangen. Ze worden beschuldigd van het in bezit hebben en verspreiden van kinderporno. Deze e-mail, waaronder de naam van Korpschef Janny Knol staat, is nep. De politie adviseert met klem om de mail te negeren.
9 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWOENSDRECHT- Na uitgebreid rechercheonderzoek en een goede samenwerking met de vier districten van de eenheid Zeeland-West-Brabant en het cyberteam van de Dienst Regionale Recherche, is het gelukt om een verdachte uit de gemeente Woensdrecht aan te houden. De 22-jarige man wordt ervan verdacht minderjarigen als nepagent aan te sturen en daarmee mensen op te lichten.
1 dag geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - De Rotterdamse recherche heeft bij twaalf verdachten meer dan honderd sieraden in beslag genomen. De groep deed zich voor als agenten en beroofde zo tientallen mensen van geld en waardevolle spullen. De slachtoffers zitten verspreid over het hele land, mogelijk ook in West-Brabant en Zeeland. De politie zoekt nu de rechtmatige eigenaren van de gevonden sieraden.
2 dagen geledenSCHERPENISSE - De brandweer heeft donderdagavond een automobilist bevrijd uit een bestelbus die bij Scherpenisse van een dijk was gereden en gekanteld tot stilstand was gekomen. De man is meegenomen naar het politiebureau.
2 dagen geledenTHOLEN - Het college van burgemeester en wethouders was op de hoogte van de onderhoudsopgave aan de Thoolse brug, maar wist vooraf niet hoe de werkzaamheden precies zouden worden uitgevoerd. Dat schrijft het college in de beantwoording van schriftelijke vragen van raadslid Arjan Deurloo. Pas toen Rijkswaterstaat duidelijkheid gaf over de planning, is de gemeenteraad geïnformeerd.
3 dagen geleden