Weerbericht Tholen: ‘Herfst barst deze week los: kans op wateroverlast en verkeershinder’
THOLEN - Komende dagen is het ronduit wisselvallig met van tijd tot tijd veel regen en wind. Zodra dit samenvalt met de ochtend- of avondspits kan dit veel hinder in het verkeer veroorzaken. Dat meldt weeronline. Plaatselijk kan ook wateroverlast optreden. Met 13 tot 15 graden is het fris voor eind september. Maandag trekt vanuit het noordwesten een regenzone naar het zuidoosten, waardoor vooral de ochtend en ook nog een deel van de middag met regenachtige perioden verloopt. Tijdens de ochtendspits krijgt het westen als eerste met intensieve regenval te maken. Vooral op de drukke trajecten in de Randstad kan de vertraging door files snel oplopen bij regenachtig weer. In de oostelijke regio’s is het dan overwegend bewolkt met wat lichte regen of motregen. Ten oosten van Utrecht komt de meest intensieve neerslag zeer waarschijnlijk als de meeste verkeersdrukte van de ochtend al is opgelost.
Aanhoudende regen en forse wind
Tijdens de avondspits heeft de regenzone het land grotendeels verlaten via het zuidoosten, maar daarachter worden nog talrijke buien aangevoerd. Als een bui overtrekt kan het even flink plenzen en is kans op onweer. Niet alleen de regen speelt het verkeer parten, ook de wind zwelt maandag aan. Boven land wordt de zuidwester matig tot vrij krachtig. In de kustregio’s wordt windkracht 6 of 7 verwacht en is kans op windstoten rond 75 km/uur. Vooral bij een forse zijwind op bruggen en viaducten moeten bestuurders van auto’s met aanhangers of trailers extra alert zijn op de weersomstandigheden.
Plassen op de weg door plensbuien
Voorlopig zijn de wisselvallig dagen nog niet geteld en dinsdag trekken verscheidene buien over. Soms kan het even stevig doorregenen met kans op onweer of hagel. Tijdens en vlak na een felle bui kan een laagje water op de weg blijven staan en is kans op aquaplaning. In combinatie met de regen van maandag kan plaatselijk wateroverlast ontstaan.
Erg fris voor de tijd van het jaar
Eind september zijn temperaturen van 17 of 18 graden gebruikelijk volgens het langjarig klimaatgemiddelde. Tijdens de komende dagen komt de temperatuur telkens ruim onder die waarden uit. ’s Middags is het hooguit 13 tot 15 graden. Als het regent doet de temperatuur zelfs nog een stapje verder terug.
Meer uit Tholen
THOLEN - John Geurts, voorzitter van het Humanistisch Verbond Rotterdam Rijnmond, geeft op woensdag 14 januari een lezing in de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap in Tholen. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en is vrij toegankelijk; een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.
4 uur geledenTHOLEN - Er is overeenstemming bereikt over de ontwikkeling van een gezamenlijk entreegebied dat het nieuwe Meulvliet, het nieuwe Calvijn College en de sportverenigingen met elkaar moet verbinden. Ook krijgt de middelbare school meer grond om op te bouwen.
7 uur geledenTHOLEN - Erwin de Nijs is komend seizoen weer de hoofdtrainer van Tholense Boys. Hij volgt Leon de Witte op, die eind dit seizoen vertrekt. De Nijs was de afgelopen zes jaar actief bij RKSV Halsteren in de Vierde Divisie. "De club verdient het om samen de schouders eronder te zetten", zegt hij.
9 uur geledenTHOLEN - Tholen veranderde afgelopen week in een wit winterwonderland. Overal in stad en dorpen was ruimte voor sneeuwpret, maar de gladheid en hevige sneeuwval hadden ook gevolgen voor verkeer, bijeenkomsten en het openbaar vervoer. Vooral woensdag vroeg het winterse weer om extra oplettendheid.
1 dag geledenTHOLEN - Stel je voor: een boom in je voortuin die schaduw, frisse lucht en een mooiere straat brengt én dat ook nog helemaal gratis. De gemeente Tholen start vandaag met de actie 'Gratis boom in de voortuin'. Inwoners die binnen de bebouwde kom wonen en een voortuin hebben, kunnen zich tot 26 januari aanmelden voor één of twee gratis bomen. In totaal zijn er 250 bomen beschikbaar.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt heeft afgelopen donderdag tijdens de nieuwjaarsreceptie een herinneringsbordje ontvangen van de gemeente Tholen. Dit gebeurde ter ere van de nominatie voor het Appeltje van Oranje in 2025. Daarnaast werd de verlenging van het contract voor het Dorpsloket ondertekend.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de eerste schooldag van 2026 is op obs De Eevliet in Poortvliet een bijzonder moment gevierd. Niet alleen de start van een nieuw schooljaar, maar ook het begin van een nieuw hoofdstuk voor de school.
1 dag geleden