Weerbericht Tholen: Benauwde dag met kans op stevige onweersbuien
THOLEN - Het is vandaag benauwd en klam. Vooral in de oostelijke helft kunnen vanmiddag stevige onweersbuien ontstaan met hagel, windstoten en lokale wateroverlast. Daarbij wordt het 25-27 graden. In het westen is het met 22 tot 24 graden minder warm en de kans op onweer beduidend kleiner. Ook komende dagen wordt regen en onweer verwacht. Vanaf zondag is het overwegend droog weer met zonnige perioden.
Vanochtend is het al niet meer zo zonnig als de afgelopen dagen met een mix van wolkenvelden en zonnige perioden. Vooral het zuidoosten maakt kans op een enkele bui. Met zo’n 23 graden in het westen tot 26 graden in het oosten is het minder warm dan gisteren. De aangevoerde lucht is wel veel vochtiger dan de afgelopen tijd en daardoor is het drukkend warm en klam. Zeker midden op de dag kan fysieke inspanning leiden tot benauwdheid.
Oostelijke helft de zwaarste buien
De vochtigste lucht trekt over de oostelijke helft van het land en daar wordt het met 25-27 graden ook het warmst. Dit deel van het land maakt kans op stevige regen- en onweersbuien. Daarbij kan het hagelen en er is kans op windstoten. De buien verplaatsen langzaam en daardoor kan lokaal wateroverlast ontstaan, terwijl een paar dorpen verder nauwelijks regen valt. In het westen is de kans op (onweers)buien kleiner en wordt het bij een zwakke tot matige westenwind 22 tot 24 graden. In de avond neemt het aantal buien af en worden deze ook minder intens.
Morgen kunnen opnieuw regen- en onweersbuien ontstaan, vooral in het zuiden en oosten. Waarschijnlijk zullen deze wat minder intens zijn dan de buien vandaag. Zaterdag is de verwachting nog vrij onzeker. Een buiengebied zal vanuit Frankrijk over ons land trekken, maar het gebied kan ons land ook gedeeltelijk missen en dan blijft het in het westen en noorden wellicht grotendeels droog met ook zon.
Meer zon en meest droog
Vanaf zondag wordt de verwachting zekerder en kunnen we meer zon verwachten met slechts een kleine buienkans. De middagtemperatuur ligt waarschijnlijk tussen 20 en 25 graden. Voor de tijd van het jaar is dit heel normaal.
Meer uit Tholen
THOLEN - Jongeren kunnen op dinsdag 16 en donderdag 18 december terecht bij verschillende locaties in de gemeente voor een kop warme chocomel. Jongerenwerkers en buurtsportcoaches van het team Jij op Tholen nodigen hen uit om even langs te komen voor een praatje en gezellig samenzijn.
5 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 29 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 10.
9 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug is volgende week in de nacht van dinsdag op woensdag in beide richtingen afgesloten voor verkeer. Rijkswaterstaat zal die nacht onderhoud uitvoeren en controleren of de technische installaties van de brug nog goed functioneren. Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingen en 15 tot 30 minuten extra reistijd.
13 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Inwoners die in september boompjes hebben besteld, kunnen hun jonge bomen ophalen op donderdag 4, vrijdag 5 of zaterdag 6 december. De uitgifte vindt plaats tussen 11.00 en 16.00 uur op de gemeentewerkplaats (Nijverheidsweg 34 in Sint-Maartensdijk). In totaal worden er dit jaar 5.081 boompjes uitgedeeld in de gemeente Tholen, geholpen door een team van vrijwilligers.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Op de A58 en A4 rondom Bergen op Zoom en Roosendaal staan dinsdagochtend lange files door een ongeval en een autobrand. Op beide snelwegen staan de vertragingen van zo'n 45 minuten. Ook bij afslag Tholen staat er een file.
1 dag geledenTHOLEN- De kerstvakantie staat voor de deur en Jij op Tholen heeft weer een leuk en veelzijdig programma voor kinderen en jongeren. Van schaatsen en een escapegame tot een NERF Battle en een kerstfestijn: er is voor ieder wat wils. Inschrijven is vanaf deze week mogelijk, maar wees er snel bij, want vol is vol.
1 dag geledenSCHERPENISSE - In de Hoge Markt verdwijnen elf parkeerplekken en in de Spuidamstraat komen er veertien bij. Dat blijkt uit het nieuwe ontwerp van de gemeente voor deze straten in Scherpenisse waar inwoners binnenkort hun mening over kunnen geven. Ook komt er meer groen in de Hoge Markt.
2 dagen geleden