Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerbericht: ‘Na droge en warme start vaker buien in september’

Weerbericht: ‘Na droge en warme start vaker buien in september’

Na een overwegend droge start, met temperaturen tot 27 graden, neemt in het eerste weekend van september de kans op regen toe. Daarna zullen vooral de kustprovincies regelmatig met buien te maken krijgen. Dat meldt Weeronline. De middagtemperatuur daalt richting normale waarden van 19 tot 22 graden. Er zullen ook dagen zijn waarop het droog blijft. Het wisselvallige weer staat in groot contrast met het weer in augustus, ook omdat deze zomermaand wel heel zonnig, droog en warm verliep.

September begint vrij rustig met wolkenvelden, zon en weinig wind. De eerste dagen is het overwegend droog en met 22 tot 27 graden is het ook wat warmer dan gebruikelijk. Gemiddeld start september met 19 tot 22 graden. Wie tijdens een dagje strand nog een duik in de zee wil maken kan dat best doen. De zeewatertemperatuur ligt momenteel op 20 à 21 graden. Daarmee is de watertemperatuur veel hoger dan aan het begin van de zomer.

Vaker regen, vooral in kustprovincies
Het droge weer raken we in het eerste septemberweekend waarschijnlijk kwijt. De kans op buien neemt vanaf dan toe, maar er zullen ook dan nog dagen zijn waarop het grotendeels droog blijft. We moeten er wel rekening mee houden dat het geleidelijk natter en ook koeler wordt. Vanwege het warme zeewater kan de buiigheid in de kustprovincies sterker uitvallen dan in het binnenland en dan ligt zelfs een vrij natte maand op de loer. Dit staat in schril contrast met het zonnige en warme weer van augustus. Overigens kan de natuur wel wat neerslag gebruiken, het neerslagtekort is nog steeds uitzonderlijk groot.

Toch is september ook met normale temperaturen een heerlijke maand om lekker buiten te zijn. Halverwege de maand is 19 of 20 graden heel gebruikelijk en dat is warm genoeg om in T-shirt of met een vest naar buiten te gaan. In het binnenland kan het best nog een enkele keer 25 graden worden. Voor een middagje weg is het wel raadzaam om de laatste weersverwachting erop na te slaan of voor de zekerheid een paraplu mee te nemen.

’S avonds fris
Richting het einde van de maand geven de weermodellen een voorzichtig signaal voor een afnemende kans op regen en vrij normale temperaturen. Dit zou betekenen dat het 17 tot 20 graden wordt. Op een wat zonnigere en droge dag kan het makkelijk een aantal graden warmer worden. Maar de dagen zijn wel korter en in de avond wordt het dan snel fris.

Meer uit Tholen

Avondvierdaagse gaat weer van start in Oud-Vossemeer

OUD VOSSEMEER - Van maandag 1 juni tot en met donderdag 4 juni organiseert WSC Vosmeer de Avondvierdaagse in Oud-Vossemeer.

12 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor oud-kerkrentmeester Rien de Graaf uit Stavenisse

STAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.

1 dag geleden
Engedi viert 30 jaar begeleiding bij verlies, trauma en herstel

[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.

1 dag geleden
Winactie: Doe mee aan de WK-prijsvraag en win een LG Televisie

THOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!

2 dagen geleden
Weervisserij in de Oosterschelde vecht voor toekomst: ‘Jonge aanwas hard nodig’

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.

2 dagen geleden
Bravis Ziekenhuis test oplossing tegen medicijnresten in het rioolwater

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.

3 dagen geleden
Meisje op brommer raakt gewond na botsing met paaltje bij Poortvliet

POORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.

3 dagen geleden