Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerbericht: ‘Na droge en warme start vaker buien in september’

Weerbericht: ‘Na droge en warme start vaker buien in september’

Na een overwegend droge start, met temperaturen tot 27 graden, neemt in het eerste weekend van september de kans op regen toe. Daarna zullen vooral de kustprovincies regelmatig met buien te maken krijgen. Dat meldt Weeronline. De middagtemperatuur daalt richting normale waarden van 19 tot 22 graden. Er zullen ook dagen zijn waarop het droog blijft. Het wisselvallige weer staat in groot contrast met het weer in augustus, ook omdat deze zomermaand wel heel zonnig, droog en warm verliep.

September begint vrij rustig met wolkenvelden, zon en weinig wind. De eerste dagen is het overwegend droog en met 22 tot 27 graden is het ook wat warmer dan gebruikelijk. Gemiddeld start september met 19 tot 22 graden. Wie tijdens een dagje strand nog een duik in de zee wil maken kan dat best doen. De zeewatertemperatuur ligt momenteel op 20 à 21 graden. Daarmee is de watertemperatuur veel hoger dan aan het begin van de zomer.

Vaker regen, vooral in kustprovincies
Het droge weer raken we in het eerste septemberweekend waarschijnlijk kwijt. De kans op buien neemt vanaf dan toe, maar er zullen ook dan nog dagen zijn waarop het grotendeels droog blijft. We moeten er wel rekening mee houden dat het geleidelijk natter en ook koeler wordt. Vanwege het warme zeewater kan de buiigheid in de kustprovincies sterker uitvallen dan in het binnenland en dan ligt zelfs een vrij natte maand op de loer. Dit staat in schril contrast met het zonnige en warme weer van augustus. Overigens kan de natuur wel wat neerslag gebruiken, het neerslagtekort is nog steeds uitzonderlijk groot.

Toch is september ook met normale temperaturen een heerlijke maand om lekker buiten te zijn. Halverwege de maand is 19 of 20 graden heel gebruikelijk en dat is warm genoeg om in T-shirt of met een vest naar buiten te gaan. In het binnenland kan het best nog een enkele keer 25 graden worden. Voor een middagje weg is het wel raadzaam om de laatste weersverwachting erop na te slaan of voor de zekerheid een paraplu mee te nemen.

’S avonds fris
Richting het einde van de maand geven de weermodellen een voorzichtig signaal voor een afnemende kans op regen en vrij normale temperaturen. Dit zou betekenen dat het 17 tot 20 graden wordt. Op een wat zonnigere en droge dag kan het makkelijk een aantal graden warmer worden. Maar de dagen zijn wel korter en in de avond wordt het dan snel fris.

Meer uit Tholen

Skeeleren, apenkooien en voetbal: Activiteiten voor Thoolse jeugd in meivakantie

THOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.

9 uur geleden
UWV: ‘Meer jongeren in de WW in Zeeland, maar de krapte blijft hardnekkig’

THOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.

13 uur geleden
Vergeet dit weekend de klok niet: Zomertijd gaat weer in

THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.

1 dag geleden
Nieuwe wandelroute Hazenpad brengt Smerdiekse locaties met verhaal tot leven

SINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.

1 dag geleden
Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

2 dagen geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

2 dagen geleden