Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weerbericht juli: stijgende kans op zomerse warmte en strandweer

Weerbericht juli: stijgende kans op zomerse warmte en strandweer

THOLEN - Juli start met normaal Hollands zomerweer. Dat meldt Weeronline. Halverwege de maand neemt de kans op zomerse tot tropische warmte toe. Ideaal strandweer, maar de hitte kan soms ook uitmonden in onweersbuien. 

Juli begint met hele normale temperaturen van 20 tot 25 graden. Dit komt doordat de wind vaak uit het westen tot noordwesten komt. Op de eerste dag van de maand is het met 19 tot 22 graden zelfs een graadje koeler dan gemiddeld deze tijd van het jaar. Toch is het helemaal geen onaardig weer met veel zon, stapelwolken en slechts af en toe een lokale bui. Deze tijd van het jaar is het op een overwegend droge middag al snel lekker weer, zeker met wat zon. Kortom: juli begint met heerlijk weer voor actieve buitenactiviteiten.

Voor de liefhebbers van zonnebaden op het strand of aan een zwembad is er ook goed nieuws. Halverwege de maand stijgt de kans dat de wind meer naar het oosten tot zuidoosten draait. Zodra dit gebeurt neemt de kans op warmer en zonniger weer toe. In een paar dagen tijd kan het flink warm worden en daarna ook warm blijven. Mocht de wind de zuidhoek opzoeken dan kan het nog warmer worden. Vooral het zuidoosten maakt kans op tropische temperaturen. Daarmee stijgt ook de kans op onweersbuien, maar vooralsnog zien we geen signaal voor een natte maand.

Vaker zomers warm en droog
Richting het eind van de maand hebben de modellen een voorkeur voor het aanhouden van bovengemiddelde temperaturen. Gemiddeld is eind juli en begin augustus de warmste periode van het jaar met maxima van 22 tot 25 graden. Als we dit jaar daar wat boven zitten, dan zou dit vaker zomerse warmte opleveren van 25 graden of meer. Af en toe kunnen buien ontstaan, maar droge dagen lijken wel in de meerderheid.

Ideaal strandweer
Het vooruitzicht naar eind juli is heel gunstig voor strandweer, helemaal omdat dan in het hele land de zomervakantie is begonnen. De temperatuur van het zeewater is inmiddels 18 graden en zal de komende tijd verder stijgen. De afgelopen maand is het water 3 à 4 graden warmer geworden. Dat lijkt weinig, maar hierdoor krijg je het minder snel koud als je een tijdje gaat zwemmen. Nu levert het op een warme stranddag een lekker verkoelende duik op.

Meer uit Tholen

Persoonlijke oogzorg dichtbij huis

ADVERTORIAL - Goede oogzorg is essentieel voor kwaliteit van leven. In de regio West-Brabant kunnen inwoners nu terecht bij Xpert Clinics, waar persoonlijke aandacht en specialistische zorg centraal staan. Met vestigingen in onder andere Etten-Leur en Bergen op Zoom is hoogwaardige oogzorg dichterbij dan ooit.

7 uur geleden
UWV Zeeland: ‘Veel werkgevers verwachten problemen door pensionering werknemers’

ZEELAND - Bijna 4 op de 10 werkgevers verwachten dat er in hun organisatie de komende vijf jaar werknemers met pensioen gaan. Binnen de overheid en de industrie ligt dit aandeel veel hoger. Werkgevers in deze sectoren verwachten ook vaker dat dit gevolgen heeft voor hun bedrijfsvoering. In sectoren zoals de handel en de specialistische zakelijke dienstverlening verwachten werkgevers dit juist minder vaak. Dit blijkt uit een landelijk onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. In Zeeland is het aandeel werknemers van 60 jaar of ouder 11 procent, iets hoger dan het landelijke gemiddelde van 10 procent.

10 uur geleden
Aan de keukentafel met Fleur Verloo: ‘Je moet risico’s durven nemen en vertrouwen hebben in jezelf’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘De brug over het Schelde-Rijnkanaal’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Programma Koningsdag Stavenisse 2026

STAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een gezellige en feestelijke Koningsdag op maandag 27 april. In het dorp wordt een gevarieerd programma georganiseerd voor alle leeftijden, met activiteiten in de ochtend en middag.

2 dagen geleden
Programma Koningsdag Sint Philipsland 2026

SINT-PHILIPSLAND - Het oranjecomité van Sint Philipsland heeft weer een gevarieerd programma samengesteld voor Koningsdag.

2 dagen geleden
Lintjesregen: Deze 9 Tholenaren zijn verrast met een Koninklijke onderscheiding

THOLEN - Negen inwoners van de gemeente Tholen zijn vrijdag door burgemeester Marleen Sijbers verrast met een Koninklijke onderscheiding. Acht mogen zich voortaan Lid in de Orde van Oranje-Nassau noemen en Leen Geluk werd zelfs benoemd tot Ridder.

3 dagen geleden