Weerbericht: ‘Het is ongekend zacht, de warmste 2 november ooit’
THOLEN - Weerman Nico Koevoets houdt zich al jaren bezig met het weer in West-Brabant. Vandaag de weersverwachting voor maandag 2 november en de komende dagen
In het hele land is het vandaag uitzonderlijk zacht voor november en naar verwachting kan de warmte in grote delen van het land datum-warmterecords verbreken. In het zuidoosten kan het met meer dan 20 graden zelfs een warme dag worden, maar ook op de Wadden en langs de westkust staan records op het spel. Mogelijk wordt het zelfs officieel de warmste novemberdag ooit gemeten. Daarvoor moet het in De Bilt warmer worden dan 19,0 graden.
Lagedrukgebied
Een lagedrukgebied met centrum boven het zeegebied west van Schotland bepaalt het weerbeeld in onze streken. Ze stuurt zeer zachte en vochtige zeelucht noordwaarts. Dit gebeurt achter een warmtefront dat zondag passeerde. Later op maandag passeert haar koufront met regen en koelt het af.
Verwachting voor maandag
De nacht van zondag op maandag was ongekend warm. Het kwik zakte niet verder dan 16 graden. Dergelijke nachtminima zouden in de zomer niet misstaan. Overdag begint de dag met een droge ochtend. Het is meestal bewolkt, maar misschien piept de zon lokaal toch even door het wolkendek. Er staat een gemiddeld matige zuidwestenwind van 3 of 4 Beaufort. Wel zijn er in de nacht en ochtend rukwinden mogelijk tot 70 km/uur. Tegen en in de middag gaat het vanuit het westen regenen. De hoogste temperaturen worden reeds in de ochtend bereikt met 17 tot 18 graden, plaatselijk misschien 19 graden.
Het weer voor de komende dagen
Dinsdag
Het is een stuk frisser als op maandag. Echter 13 graden is nog altijd respectabel begin november. De dag begint met een beetje zonneschijn, verder zijn er veel wolken en kan er in de loop van de dag wat regen vallen. De zwakke wind (2 Beaufort) draait van zuid naar west.
Woensdag
De nacht naar woensdag verloopt fris met kans op vorst aan de grond en lokaal mogelijk de eerste autoruitkrabdag. Overdag loopt de temperatuur op naar 12 graden. Verder is het droog met afwisselend zon en wolken. De wind is zwak en veranderlijk, maar heeft gaandeweg een voorkeur voor het zuidwesten.
Zonsopgang- en zonsondergang tijden voor maandag 2 november 2020
Zon op: 07:36 uur
Zon onder: 17:11 uur
Daglengte: 09:35 uur
Zo was het weer zondag 1 november 2020
Maximumtemperatuur: 17,9 graden
Minimumtemperatuur: 9,9 graden
Neerslag: 1,0 mm
Meetpunt Breda - Haagse Beemden
Weersverwachting opgesteld zondag 1 november 2020 om 19:00 uur
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.
1 uur geleden[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.
8 uur geledenTHOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
2 dagen geleden