Weerbericht: Augustus droger, zonniger en warmer dan normaal
THOLEN - Wie in augustus vakantie in eigen land viert heeft geluk. De kans is namelijk groot dat het een warme, droge en zonnige maand wordt. Dat meldt weeronline. Regionaal komt de temperatuur regelmatig boven 25 graden uit en het aantal dagen met buien is klein. Dat betekent wel dat de droogte in de natuur niet wordt verholpen en zelfs verergert. Naar verwachting is de invloed van hogedrukgebieden in onze omgeving deze augustusmaand groot. Hierdoor blijven buien uit de buurt van Nederland en kan de zon vaak vrijwel ongehinderd schijnen. Het gevolg is ook dat de temperatuur gemiddeld een paar graden boven normaal uitkomt. Normaal is het begin augustus overdag 22 tot 25 graden van noord naar zuid. Aan het eind van de maand is dit iets gedaald naar 20 tot 23 graden. Yannick Damen, meteoroloog bij Weeronline: “Het weer leent zich deze maand voor dagjes strand. Daarvoor hoeft het geen 30 graden te worden aan de kust. Ook bij 20 tot 25 graden is het lekker. Daar helpt de zeewatertemperatuur ook bij. Die ligt op dit moment rond 20 graden.”Ideaal vakantieweerAugustus begint met ideaal vakantieweer. In het zuiden kan het op veel dagen zelfs 25 tot 30 graden worden. De kans dat er een aantal dagen met 30 graden of meer tussen zitten is ook groot. Of het net als in juli nog een keer ruim 35 graden wordt is afwachten. In Zuid-Europa blijft het zeer heet en wanneer de wind uit het zuiden waait, kan deze hitte opnieuw tijdelijk naar ons land komen. De kans op extreme hitte blijft voorlopig overigens erg klein. Richting het eind van de maand lijkt het wel iets minder warm te worden, maar ook dan blijft de temperatuur iets boven normaal. Ook neemt de kans op een bui toe, al ziet het er niet naar uit dat het kletsnat wordt. Voor de natuur is dat slecht nieuws. Door de aanhoudende droogte zouden plaatselijk zelfs de blaadjes van de bomen kunnen vallen.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Basisschoolkinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen op donderdag 17 september van 18.00 tot 20.00 uur gratis meedoen met het Leefstijlevent op het parkeerterrein van de tennisclub, Stoofweg 3, in Sint-Annaland. Tijdens deze gezellige en actieve avond staan samen spelen, bewegen en kennismaken met lokale organisaties en verenigingen centraal. Graag vooraf aanmelden via jijoptholen.nl.
2 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Zes zwemmers van zwemvereniging Hieronymus uit Roosendaal, onder wie Sander van Bentum uit Sint-Maartensdijk, kwamen van 18 tot en met 24 augustus in actie tijdens het Europees kampioenschap Masters in het Slowaakse Šamorín. De ploeg keerde huiswaarts met maar liefst tien medailles en een flink aantal top-10-klasseringen.
19 uur geledenTHOLEN - Een bijzonder instrument klinkt zaterdag 5 september niet alleen tijdens het Stadhuisconcert in Tholen, maar krijgt daarna ook een nieuw thuis. Gitarist Dik de Koning schenkt een historische gitaar uit de eerste helft van de negentiende eeuw aan de Stichting Anthonie Keldermans Concerten.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Het is weer bijna tijd voor de Nationale Aardappelrooidag. Door heel het land steken mensen hun handen uit de mouwen en gaan het land op om aardappels uit de grond te trekken. Op zaterdag 5 september kunnen bezoekers hiervoor ook terecht in de gemeente Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Samen een stukje wandelen en ondertussen andere mensen ontmoeten. TholenZietJe! begint donderdag 3 september met een nieuwe wandelactiviteit vanuit gemeenschaps- en sportcentrum Meulvliet in Tholen. De organisatie wil de wandeling daarna iedere eerste donderdag van de maand herhalen.
1 dag geledenNIEUW-VOSSEMEER - Het JanvandeVelde Ensemble staat zondag 6 september op het podium van het Protestantse Kerkje in Nieuw-Vossemeer. Tijdens de voorstelling "Tijdloos" brengt het ensemble een liedjesprogramma uit het eigen repertoire van Jan van de Velde.
1 dag geledenTHOLEN - Van 5 tot en met 12 september staat Nationaal Park Oosterschelde in het teken van de Oosterscheldeweek. Voor de achttiende keer worden er verspreid over het gebied allerlei activiteiten en excursies georganiseerd. Van snorkelsafari's en zeekajakken tot wandelingen over het slik en culinaire activiteiten: er is voor jong en oud van alles te beleven.
2 dagen geleden