
Weer zomertentoonstelling in gemeentehuis Heinkenszand
HEINKENSZAND - Deze zomer verandert de hal van het Borselse gemeentehuis in Heinkenszand in een mini kunstmuseum. Alle Borselse basisschoolkinderen mogen een schilderij of tekening maken rondom het thema ‘Borselse streekproducten’. Vanaf 12 juli zijn de kunstwerken te zien in een speciale tentoonstelling in de hal van het gemeentehuis. De mooiste inzendingen winnen ook een prijs.
Het idee voor de tentoonstelling ontstond twee jaar terug bij de eerste kinderburgemeesterverkiezing. Kandidate Doortje Maat belandde in de top 3 en pitchte haar idee over een amateurkunstmuseum in de gemeente. Kris Rottier won uiteindelijk de verkiezing, maar het originele idee van Doortje bleef hangen. Uiteindelijk hebben Doortje en Kris de zomertentoonstelling in 2021 samen georganiseerd. Dit jaar helpt kinderburgemeester Thomas bij de zomertentoonstelling. ‘We bedachten een thema dat past bij de gemeente en bij Thomas: Borselse streekproducten’, laat de gemeente Borsele weten. ‘Thomas wil namelijk graag laten zien hoe mooi de fruitteelt en akkerbouw in onze gemeente is.’
Kinderen kunnen hun kunstwerk tot uiterlijk 8 juli opsturen naar of afgeven bij het gemeentehuis in Heinkenszand. De kunstwerken mogen maximaal van A4-formaat zijn. Meer informatie over de zomertentoonstelling is te vinden op de website van gemeente Borsele: https://www.borsele.nl/kinderburgemeester
De opening van de zomertentoonstelling en de bekendmaking van de winnaars vindt plaats op 12 juli. De kunstwerken zijn vervolgens de hele zomervakantie te bewonderen in de hal van het gemeentehuis.
Meer uit Beveland
'S HEER ARENDSKERKE- De vrijwillige brandweer van Heinkenszand is vrijdagavond ingezet voor een buitenbrandje aan de Spoorstraat. Daar stond een stukje van de beplanting langs de weg in brand. Hoe het kon dat de beplanting vlam gevat heeft is niet duidelijk.
1 uur geledenDRIEWEGEN- De Westerscheldetunnel in de richting van Terneuzen is vrijdagavond enige tijd afgesloten geweest. De oorzaak hiervan was een aanrijding tussen drie auto's op de N62 ter hoogte van de tunnel. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse maar niemand hoefde naar het ziekenhuis overgebracht te worden. Vlak voor middernacht werd de tunnel weer opengesteld.
2 uur geledenWESTKAPELLE - Het Polderhuis in Westkapelle is niet zomaar een museum, maar een levendig centrum van sociale en culturele activiteiten. Ivo van Beekhuizen weet dat als geen ander. Sinds 2006 is hij nauw betrokken bij de organisatie en heeft hij het Polderhuis zien groeien tot een dynamische ontmoetingsplek. Aan de keukentafel vertelt hij over zijn eigen ontwikkeling en over de unieke sfeer van de hechte gemeenschap waarin hij opgroeide. 'Je kent iedereen, het is een heel hechte gemeenschap.'
3 uur geledenCOLUMN - Een paar jaar geleden kreeg ik van iemand wat aantekeningen toegestuurd,waarin hij terugblikt op zijn belevenissen als politieagent in het vooroorlogse Goes.
5 uur geledenMIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.
1 dag geledenGOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
1 dag geleden