Weer vier coronabesmettingen bij handballers, onder wie topscorer
BOEDAPEST (ANP) - Het aantal coronabesmettingen bij de Nederlandse handballers op het EK blijft maar oplopen. De testronde van zaterdagavond leverde weer vier positieve uitslagen op. Onder anderen Kay Smits, met 45 doelpunten de topscorer van het toernooi, testte positief.
Ook Samir Benghanem, Jasper Adams en een fysiotherapeut van de ploeg kregen een positieve uitslag. Ze zijn allemaal direct in isolatie gegaan. Bondscoach Erlingur Richardsson testte opnieuw positief, net als zaterdagochtend bij een zelftest. De IJslander blijft in isolatie. Zonder Richardsson langs de lijn wonnen de handballers zaterdagmiddag in Boedapest met 34-30 van Montenegro. Oranje pakte zo de eerste punten in de hoofdronde van het EK en doet nog volop mee in het toernooi.
De handballers worden wel al dagenlang geplaagd door coronabesmettingen. Op dit moment zitten ook Jeffrey Boomhouwer, Robin Schoenaker, Iso Sluijters, Rutger ten Velde, de keepers Dennis Schellekens en Bart Ravensbergen en keeperstrainer Gerrie Eijlers in isolatie.
Richardsson riep de afgelopen dagen al diverse nieuwe spelers op. De Nederlandse bond kijkt naar de mogelijkheden om voor de laatste twee wedstrijden in de hoofdronde, tegen Denemarken (maandag) en Kroatiƫ (woensdag), nog meer vervangers op te roepen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiƫle wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 dag geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden