
Weer vier coronabesmettingen bij handballers, onder wie topscorer
BOEDAPEST (ANP) - Het aantal coronabesmettingen bij de Nederlandse handballers op het EK blijft maar oplopen. De testronde van zaterdagavond leverde weer vier positieve uitslagen op. Onder anderen Kay Smits, met 45 doelpunten de topscorer van het toernooi, testte positief.
Ook Samir Benghanem, Jasper Adams en een fysiotherapeut van de ploeg kregen een positieve uitslag. Ze zijn allemaal direct in isolatie gegaan. Bondscoach Erlingur Richardsson testte opnieuw positief, net als zaterdagochtend bij een zelftest. De IJslander blijft in isolatie. Zonder Richardsson langs de lijn wonnen de handballers zaterdagmiddag in Boedapest met 34-30 van Montenegro. Oranje pakte zo de eerste punten in de hoofdronde van het EK en doet nog volop mee in het toernooi.
De handballers worden wel al dagenlang geplaagd door coronabesmettingen. Op dit moment zitten ook Jeffrey Boomhouwer, Robin Schoenaker, Iso Sluijters, Rutger ten Velde, de keepers Dennis Schellekens en Bart Ravensbergen en keeperstrainer Gerrie Eijlers in isolatie.
Richardsson riep de afgelopen dagen al diverse nieuwe spelers op. De Nederlandse bond kijkt naar de mogelijkheden om voor de laatste twee wedstrijden in de hoofdronde, tegen Denemarken (maandag) en Kroatië (woensdag), nog meer vervangers op te roepen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tallon Griekspoor tennist deze week in het masterstoernooi van Miami. Het stond aanvankelijk niet in zijn schema, maar door zijn goede optredens in het masterstoernooi van Indian Wells heeft hij besloten in de Verenigde Staten te blijven. Griekspoor haalde vorige week in Indian Wells, ook wel het vijfde grand slam genoemd, de kwartfinales. Op de wereldranglijst steeg hij naar de 34e plaats.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Formule 1-teams moeten nog deze week veranderingen doorvoeren aan de achtervleugels van hun auto's. De overkoepelende autosportbond FIA gaat al in de komende Grote Prijs van China strengere controles uitvoeren op de buigzaamheid van de vleugels, die een rol speelt in de snelheid. De FIA heeft maandag de teams op de hoogte gesteld.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Noorse schaker Magnus Carlsen sluit uit dat hij nog eens voor de wereldtitel zal strijden. "Ik zie dat op dit moment niet, ik acht het zeer, zeer onwaarschijnlijk", zegt de nummer 1 van de wereld tegen persbureau Reuters.
9 uur geledenPYLOS (ANP/RTR) - Het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft een aanbeveling gedaan boksen alsnog toe te voegen aan het programma van de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Daarmee lijkt een einde te komen aan de dreiging dat de bokssport niet langer olympisch is.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is door zijn prestaties op het masterstoernooi van Indian Wells negen plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland vindt zichzelf op de maandag gepubliceerde lijst terug op de 34e plaats.
17 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/DPA) - Jack Draper heeft het tennistoernooi van Indian Wells winnend afgesloten. De 23-jarige Brit rekende in de eindstrijd overtuigend af met de 21-jarige Deen Holger Rune: 6-2 6-2. De partij duurde 1 uur en 9 minuten. Draper, de nummer 14 van de wereld, had in de halve eindstrijd voor een verrassing gezorgd door in drie sets te winnen van de als tweede geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het toernooi van Indian Wells op haar naam geschreven. De pas 17-jarige Russische rekende in de eindstrijd in drie sets af met de Belarussische Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de plaatsingslijst. Het werd 2-6 6-4 6-3.
1 dag geleden