Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer protesten in Duitsland tegen coronamaatregelen

Weer protesten in Duitsland tegen coronamaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is op meerdere plaatsen gedemonstreerd tegen de maatregelen die zijn ingesteld om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De opkomst bij die protesten lag wel lager dan in voorgaande weekenden, toen vele duizenden mensen de straat opgingen.

Tegenstanders van het coronabeleid demonstreerden onder meer in Berlijn, München, Stuttgart en Frankfurt. Het aantal deelnemers liep uiteen van enkele tientallen tot meerdere honderden. De meeste protesten verliepen vreedzaam. De opkomst viel mogelijk lager uit doordat veel maatregelen alweer zijn versoepeld.

Op sommige plaatsen vonden ook tegendemonstraties plaats. Daar gingen mensen de straat op om te demonstreren tegen rechts-extremisme en complotdenkers. Rivaliserende betogers kregen het met elkaar aan de stok in Frankfurt, waar de politie zeker vier mensen oppakte.

In de hoofdstad deden zo'n 50 mensen mee aan protestacties tegen het coronabeleid. Er vond daar ook een veel grotere betoging plaats vanwege de dood van de zwarte arrestant George Floyd in de Verenigde Staten. Plaatselijke media berichten dat duizenden mensen meededen aan die betoging tegen "racistisch politiegeweld".

Meer uit Buitenland

Taiwan meldt terugtrekking Chinese oorlogsbodems

TAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.

3 minuten geleden
Legerchef: Poetin beveelt opmars troepen in Soemy en Charkiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.

2 uur geleden
President Colombia: VS bombardeerden cocaïnefabriek in Venezuela

BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.

3 uur geleden
Omstreden verkiezingen Honduras krijgen juridisch vervolg

TEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.

3 uur geleden
Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

5 uur geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

5 uur geleden
Droneaanval Oekraïne raakt gaspijpleiding in Russische havenstad

TUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.

5 uur geleden