Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer onrust in VK: betogers belagen hotel in Rotherham

Weer onrust in VK: betogers belagen hotel in Rotherham

ROTHERHAM (ANP) - Honderden uiterst rechtse betogers hebben in de Britse stad Rotherham een hotel aangevallen dat is gebruikt om migranten op te vangen. Demonstranten dreven de politie in het nauw en bestormden de Holiday Inn Express.

Op beelden van Sky News is te zien dat agenten met hun rug tegen een muur staan en zich met schilden proberen te beschermen, terwijl ze met stenen worden bekogeld. Betogers hebben ondertussen een deur geforceerd en stormen massaal het gebouw binnen.

De BBC schrijft dat onduidelijk is of op dit moment nog asielzoekers in het gebouw zijn. Vanuit de menigte worden leuzen gescandeerd als "gooi ze eruit". Burgemeester Oliver Coppard van South Yorkshire reageerde woedend. Hij zei dat geen sprake meer is van een protest, maar van geweld dat is gericht tegen kwetsbare mensen.

Cardiff

Ook op andere plaatsen in het land was het zondag weer onrustig. In Middlesbrough is de politie bekogeld met stenen en andere voorwerpen. De rellen leiden tot politieke verontwaardiging. De voormalige Schotse premier Humza Yousaf vroeg zich af of het leger niet ingezet moet worden. Hij sprak over een pogrom tegen minderheden en zei dat de politie de situatie duidelijk niet aankan.

De afgelopen dagen braken herhaaldelijk rellen uit in het Verenigd Koninkrijk. De onrust volgt op de dood van drie kinderen bij een steekincident in Southport. Op sociale media circuleerde onjuiste informatie over de verdachte, die onder meer werd omschreven als een asielzoeker of een vluchteling. De autoriteiten zeggen dat het gaat om een tiener die is geboren in Cardiff.

Meer uit Buitenland

Rusland: Oekraïne stelt gevangenenruil voor onbepaalde tijd uit

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Oekraïne heeft een voorgenomen gevangenenruil met Rusland voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dat schrijft Vladimir Medinsky, het hoofd van de Russische delegatie die met Oekraïne onderhandelt, zaterdag op Telegram. Ook de overdracht van de lichamen van gesneuvelde militairen gaat voorlopig niet door.

3 uur geleden
Oekraïne zegt Russische straaljager te hebben neergehaald

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft naar eigen zeggen een Russische straaljager uit de lucht geschoten. Het gaat om een Soe-35 die in de richting van Koersk vloog, meldt de krijgsmacht op sociale media. Het nieuws is niet bevestigd door onafhankelijke bronnen of Rusland.

5 uur geleden
Israëlische minister: lichaam van ontvoerde Thai uit Gaza gehaald

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft het lichaam van de Thaise gijzelaar Nattapong Pinta geborgen in Gaza, meldt minister van Defensie Israel Katz. Hij werd ontvoerd tijdens de aanval van Hamas op 7 oktober 2023. Israël hield er rekening mee dat hij nog in leven zou kunnen zijn.

6 uur geleden
Thais leger zegt controle over grens met Cambodja te nemen

BANGKOK (ANP/RTR) - Het Thaise leger zegt de controle van de grensovergangen met Cambodja over te nemen. De spanningen tussen de twee landen over het grensgebied zijn de afgelopen dagen toegenomen. Volgens de Thaise krijgsmacht verzamelt Cambodja troepen en materieel aan de grens.

8 uur geleden
Charkiv in Oekraïne zwaar onder vuur

CHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.

9 uur geleden
Tot nu toe onbekend werk van James Ensor duikt op na 125 jaar

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een tot nu toe onbekend werk van de Belgische kunstschilder James Ensor (1860-1949) is recent opgedoken. Dat kondigt het Brusselse veilinghuis Arenberg Auctions zaterdag aan. Het werk wordt volgende week geveild.

9 uur geleden
Trump mag van rechter AP toegang weigeren tot Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van het hof van beroep persbureau AP de toegang tot bepaalde media-evenementen in het Witte Huis ontzeggen. Daarmee gaat het hof in tegen een beslissing van een rechter, die op 8 april bepaalde dat de AP-journalisten toegang moesten krijgen tot het Witte Huis en Air Force One, het presidentiële vliegtuig.

9 uur geleden