Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer of geen weer, het terras voelt als een uitje

Weer of geen weer, het terras voelt als een uitje

THOLEN - Sinds een kleine week zijn de terrassen weer open en daar werd ook op Tholen graag gebruik van gemaakt. Voor de horeca een spannende dag. Doen de koelingen het nog? Werkt de koffiemachine nog zoals voorheen? Houden mensen zich aan de regels of moeten we politieagent op eigen terrein spelen? De allereerste terrasdag was zonovergoten, maar ook e dagen erna waren er heel wat terrastafeltjes op Tholen bezet. Dankzij een overkapping, heater of fleecedekentje was het toch genieten van een hapje en een drankje. ‘Gasten vinden het nu sneller terrasweer dan vroeger”, meent één van de horeca-uitbaters op Tholen. En dat is te zien.

Wim Verschuren (67) zat woensdag als één van de eersten op het terras van Huys van Roosevelt in zijn woonplaats Oud-Vossemeer en ook later deze week bracht hij nog een bezoek aan het terras. Hij had het eerste bezoek niet lang van tevoren gepland. “Na een rondje fietsen ben ik er toch beland. Het was echt weer even genieten”, vertelt hij.

Wim was voor de horecasluiting wel vaker bij Huys van Roosevelt te vinden. Hij kent Bas Quist en het personeel goed. “Na een ronde gefietst te hebben besloot ik dan ook om de eerste dag na de opening van de terrassen toch even een biertje te gaan drinken. Het was erg fijn om er even uit te zijn. We hebben de afgelopen periode wel wat mensen, waaronder mijn zus, gezien, maar het was erg prettig om weer eens een ander, spontaan praatje te hebben. Gewoon weer eens wat andere mensen te zien en te spreken zeg maar. In eerste instantie heb je het natuurlijk toch eer over corona en de maatregelen, maar daarna volgde gelukkig het praatje van alledag.” Volgens Wim zijn de maatregelen op het terras goed na te keven, zeker op Oud-Vossemeer. “Maar voor de fietsers zou het fijn zijn als het terras eerder dan twaalf uur open mag. Zij lusten om ene uur of tien natuurlijk graag een kopje koffie. De sluiting om zes uur is natuurlijk ook wel vroeg. Het terras van Bas gaat netjes op tijd dicht dus ik ben iets voor zessen vertrokken, maar anders had ik wel langer gebleven”, vertelt Wim die afgelopen week nog een keertje teruggegaan is. “Maar toen met mijn vriendin, want die had een vrije dag”, besluit hij lachend. 

Meer uit Tholen

Meekrap, het rode goud dat niet alleen welvaart naar Sint-Annaland bracht

SINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.

3 uur geleden
Vanaf nu stemmen voor ‘beste buurtinitiatief van Zeeland’

ZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl

20 uur geleden
UWV: Zo vinden Zeeuwse werkgevers talent ondanks krapte op de arbeidsmarkt

ZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.

1 dag geleden
Zeeuwse politie: ‘Dit jaar 40.000 boetes voor vasthouden telefoon achter stuur’

ZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.

1 dag geleden
‘Licht dat je niet kunt tegenhouden’: Kerst Sing-In in de Willibrorduskerk

OUD VOSSEMEER - Op woensdag 24 december vindt in de Willibrorduskerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer de jaarlijkse Kerstnacht Sing-In plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.

2 dagen geleden
Rook en knetterend geluid uit stopcontact in woning aan de Garnalenstraat

THOLEN - Zondagavond is de brandweer ingezet nadat in een woning aan de Garnalenstraat brand was geweest. Bewoners belde 112 nadat er rook uit het stopcontact kwam en er een knetterend geluid te horen was. Onderzoek van de brandweerlieden wees uit dat er inderdaad sprake was van kortsluiting.Door de brandweer is de situatie veilig gesteld en met de warmtebeeldcamera gecontroleerd of er geen brand was ontstaan. Na deze controles is de woning terug overgedragen aan de bewoners.

2 dagen geleden
Landbouwlichtjestour brengt sfeer in de donkere dagen

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Zestig tractoren en een ontelbaar aantal lichtjes die sfeer brengen in de donkere dagen voor kerst. Voor het derde jaar op rij trok de PJZ landbouw lichtjestocht over het eiland Tholen. Voor het eerst dit jaar werden alle kernen van de gemeente aangedaan. Waar de ene bestuurder het bescheiden had gehouden en een enkele verlichtingssnoer aan de tractor had bevestigd waren er door andere ware kunstwerken gebouwd; een rijdende kerstboom of een verlichte kerstmuts op het dak van cabine. Niets was te gek voor de creative jongeren.

2 dagen geleden