Weer of geen weer, het terras voelt als een uitje
THOLEN - Sinds een kleine week zijn de terrassen weer open en daar werd ook op Tholen graag gebruik van gemaakt. Voor de horeca een spannende dag. Doen de koelingen het nog? Werkt de koffiemachine nog zoals voorheen? Houden mensen zich aan de regels of moeten we politieagent op eigen terrein spelen? De allereerste terrasdag was zonovergoten, maar ook e dagen erna waren er heel wat terrastafeltjes op Tholen bezet. Dankzij een overkapping, heater of fleecedekentje was het toch genieten van een hapje en een drankje. ‘Gasten vinden het nu sneller terrasweer dan vroeger”, meent één van de horeca-uitbaters op Tholen. En dat is te zien.
Wim Verschuren (67) zat woensdag als één van de eersten op het terras van Huys van Roosevelt in zijn woonplaats Oud-Vossemeer en ook later deze week bracht hij nog een bezoek aan het terras. Hij had het eerste bezoek niet lang van tevoren gepland. “Na een rondje fietsen ben ik er toch beland. Het was echt weer even genieten”, vertelt hij.
Wim was voor de horecasluiting wel vaker bij Huys van Roosevelt te vinden. Hij kent Bas Quist en het personeel goed. “Na een ronde gefietst te hebben besloot ik dan ook om de eerste dag na de opening van de terrassen toch even een biertje te gaan drinken. Het was erg fijn om er even uit te zijn. We hebben de afgelopen periode wel wat mensen, waaronder mijn zus, gezien, maar het was erg prettig om weer eens een ander, spontaan praatje te hebben. Gewoon weer eens wat andere mensen te zien en te spreken zeg maar. In eerste instantie heb je het natuurlijk toch eer over corona en de maatregelen, maar daarna volgde gelukkig het praatje van alledag.” Volgens Wim zijn de maatregelen op het terras goed na te keven, zeker op Oud-Vossemeer. “Maar voor de fietsers zou het fijn zijn als het terras eerder dan twaalf uur open mag. Zij lusten om ene uur of tien natuurlijk graag een kopje koffie. De sluiting om zes uur is natuurlijk ook wel vroeg. Het terras van Bas gaat netjes op tijd dicht dus ik ben iets voor zessen vertrokken, maar anders had ik wel langer gebleven”, vertelt Wim die afgelopen week nog een keertje teruggegaan is. “Maar toen met mijn vriendin, want die had een vrije dag”, besluit hij lachend.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - In de nacht van zondag op maandag is een traumateam opgeroepen voor een medische noodsituatie aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk.
3 uur geledenTHOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.
18 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.
23 uur geledenTHOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.
1 dag geledenZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.
1 dag geledenTHOLEN - De Provincie Zeeland stelt ook in 2026 subsidie beschikbaar voor de restauratie van rijksmonumenten. Vorig jaar profiteerden vier projecten op Tholen van deze regeling. Dit jaar is een totaalbudget van 3,1 miljoen euro beschikbaar.
1 dag geledenTHOLEN - De aanhoudende vorst zorgt niet alleen voor gladde wegen en bevroren autoruiten, maar ook voor een toename van muizen- en rattenoverlast in huis. Volgens het landelijke platform Beestjeskwijt zoeken knaagdieren massaal hun toevlucht tot spouwmuren en isolatielagen van woningen. Vooral goed geïsoleerde huizen blijken in trek als warme schuilplaats tijdens koude nachten.
2 dagen geleden