Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer of geen weer, het terras voelt als een uitje

Weer of geen weer, het terras voelt als een uitje

THOLEN - Sinds een kleine week zijn de terrassen weer open en daar werd ook op Tholen graag gebruik van gemaakt. Voor de horeca een spannende dag. Doen de koelingen het nog? Werkt de koffiemachine nog zoals voorheen? Houden mensen zich aan de regels of moeten we politieagent op eigen terrein spelen? De allereerste terrasdag was zonovergoten, maar ook e dagen erna waren er heel wat terrastafeltjes op Tholen bezet. Dankzij een overkapping, heater of fleecedekentje was het toch genieten van een hapje en een drankje. ‘Gasten vinden het nu sneller terrasweer dan vroeger”, meent één van de horeca-uitbaters op Tholen. En dat is te zien.

Wim Verschuren (67) zat woensdag als één van de eersten op het terras van Huys van Roosevelt in zijn woonplaats Oud-Vossemeer en ook later deze week bracht hij nog een bezoek aan het terras. Hij had het eerste bezoek niet lang van tevoren gepland. “Na een rondje fietsen ben ik er toch beland. Het was echt weer even genieten”, vertelt hij.

Wim was voor de horecasluiting wel vaker bij Huys van Roosevelt te vinden. Hij kent Bas Quist en het personeel goed. “Na een ronde gefietst te hebben besloot ik dan ook om de eerste dag na de opening van de terrassen toch even een biertje te gaan drinken. Het was erg fijn om er even uit te zijn. We hebben de afgelopen periode wel wat mensen, waaronder mijn zus, gezien, maar het was erg prettig om weer eens een ander, spontaan praatje te hebben. Gewoon weer eens wat andere mensen te zien en te spreken zeg maar. In eerste instantie heb je het natuurlijk toch eer over corona en de maatregelen, maar daarna volgde gelukkig het praatje van alledag.” Volgens Wim zijn de maatregelen op het terras goed na te keven, zeker op Oud-Vossemeer. “Maar voor de fietsers zou het fijn zijn als het terras eerder dan twaalf uur open mag. Zij lusten om ene uur of tien natuurlijk graag een kopje koffie. De sluiting om zes uur is natuurlijk ook wel vroeg. Het terras van Bas gaat netjes op tijd dicht dus ik ben iets voor zessen vertrokken, maar anders had ik wel langer gebleven”, vertelt Wim die afgelopen week nog een keertje teruggegaan is. “Maar toen met mijn vriendin, want die had een vrije dag”, besluit hij lachend. 

Meer uit Tholen

Ambulancepost Poortvliet krijgt driemaal daags een extra ambulance

POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.

10 uur geleden
Vrijwilligers gaan weer zwerfafval ruimen langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.

12 uur geleden
Twee personenauto’s met elkaar in botsing op de Nieuwe Postweg

THOLEN- Op de Nieuwe Postweg zijn vrijdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Medisch personeel van de ambulancedienst controleerde de betrokkenen op verwondingen maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. Het ongeval ontstond vermoedelijk door een keeractie van één van de bestuurders.

15 uur geleden
Krapte op de arbeidsmarkt houdt aan, werkgevers leiden vaker zelf personeel op

ZEELAND - Gemiddeld is 45 procent van de vacatures moeilijk vervulbaar, blijkt uit een recent onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. Volgens werkgevers komt dit vooral doordat sollicitanten niet altijd beschikken over de juiste vaardigheden, kennis of werkervaring. Ruim de helft van de werkgevers (52 procent) neemt daarom vaker mensen aan die nog opgeleid moeten worden.

16 uur geleden
Onderzoek naar Thoolse senioren: ‘Fit, tevreden én soms een beetje eenzaam’

THOLEN - Veel ouderen op Tholen zijn actief bezig met hun gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen in samenwerking met SportZeeland, waaraan ruim 600 senioren deelnamen.

1 dag geleden
Beperkte toegankelijkheid bij stembureau Poortvliet vraagt om extra aandacht

THOLEN - Het enige stembureau in de gemeente waar de toegankelijkheid extra aandacht verdient, is in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Aron Beurkens (SGP) in aanloop naar de verkiezingen op 18 maart. Andere stembureaus zijn wel goed toegankelijk.

1 dag geleden
Carbid Stichting Tholen reikt cheques uit aan De Zonnebloem en Tholen Sterk

THOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.

2 dagen geleden