Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer iets minder coronapatiënten in ziekenhuizen

Weer iets minder coronapatiënten in ziekenhuizen

ZEIST (ANP) - Het aantal coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen is het afgelopen etmaal weer iets afgenomen. Voor de vierde dag op rij liggen er minder dan 2800 mensen met Covid-19, zo valt op te maken uit de meest recente cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

In de ziekenhuizen liggen maandag in totaal 2748 coronapatiënten, 14 minder dan zondag. Op de intensive cares daalde het aantal coronapatiënten met 12 tot 630. Op de verpleegafdelingen liggen 2118 patiënten met de longaandoening. Dat zijn er 2 minder dan een dag eerder.

Het afgelopen etmaal zijn er 29 nieuwe patiënten met corona opgenomen op de ic's. Op de verpleegafdelingen werden 183 nieuwe Covidpatiënten binnengebracht. Dat is de laagste instroom in ruim een maand tijd. Het LCPS gaf vorige week aan dat de instroom van patiënten met corona over zijn hoogtepunt heen was.

Non-Covid-patiënten

Er liggen al weken meer coronapatiënten dan niet-coronapatiënten op de ic's. De intensive cares behandelen nu 432 zogeheten non-Covid-patiënten. Dat zijn reguliere patiënten die bijvoorbeeld een zwaar ongeluk hebben gehad of behandeld worden vanwege ernstige ziekten. In totaal liggen er nu 1082 patiënten op deze afdelingen. De totale capaciteit op de ic's is momenteel 1220 bedden.

De ziekenhuisorganisatie spreidt coronapatiënten over het land, om de druk op de ziekenhuiszorg zoveel mogelijk te spreiden. Zondag zijn er 15 patiënten naar een andere regio gebracht. Ook worden er patiënten naar ziekenhuizen in Duitsland gebracht om de zorg hier te ontlasten. Dit was zondag echter niet nodig. In totaal liggen er nu 20 patiënten uit Nederland in Duitse ziekenhuizen.

Meer uit Binnenland

Van den Brink roept nog eens 14 weigergemeenten op het matje

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.

2 uur geleden
Chinooks droppen bijna 900.000 liter water op natuurbrand Limburg

OOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.

5 uur geleden
Natuurbrand in Bergeijk in Noord-Brabant onder controle

BERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.

5 uur geleden
Natuurbrand bij Bergeijk in Noord-Brabant

BERGEIJK (ANP) - In een bebost gebied bij Bergeijk in Noord-Brabant woedt een "zeer grote brand", zegt de veiligheidsregio. Er zijn ongeveer veertien brandweervoertuigen ingezet bij het blussen. Die kunnen het terrein goed op omdat er berijdbare paden zijn, volgens een woordvoerder.

7 uur geleden
Gemeente Venray kondigt noodverordening af om natuurbrand

VENRAY (ANP) - De burgemeester van Venray heeft een noodverordening afgekondigd vanwege de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen. Dit om de veiligheid van inwoners, dieren en hulpverleners te waarborgen en voldoende ruimte te bieden voor de hulpdiensten bij het bestrijden van de brand, staat op de site van de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Natuurbrand Limburg breidt zich momenteel niet verder uit

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die maandag uitbrak in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen lijkt zich momenteel niet verder uit te breiden naar een groter gebied, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. De brand omvat nog altijd ongeveer 100 hectare, zegt hij, net als dinsdagochtend. De brandweer heeft het vuur nog niet onder controle.

7 uur geleden
Hitteplan vanaf woensdag niet meer van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan loopt woensdag om 8.00 uur af, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het was sinds 29 juli actief in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel, en sinds 3 augustus in het hele land. Het was de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan werd geactiveerd.

8 uur geleden