Weer een nieuwe leider bij motoren in Dakar Rally
WADI AD-DAWASIR (ANP) - De Dakar Rally heeft opnieuw een nieuwe leider gekregen in het klassement bij de motoren. De Oostenrijker Matthias Walkner eindigde in de negende etappe door Saudi-Arabië, met start en finish in Wadi ad-Dawasir, op de vierde plaats. Hij nam de leiding in het klassement over van de Brit Sam Sunderland, die een dag eerder de Fransman Adrien Van Beveren van de eerste plek had verdrongen.
De Chileen José Ignacio Cornejo schreef op zijn Honda de klassementsproef over 287 kilometer op zijn naam. Hij was 1 minuut en 26 seconden sneller dan de Argentijnse titelverdediger Kevin Benavides en had 1.47 voorsprong op de Amerikaan Ricky Brabec. Walkner gaf op zijn KTM-motor iets meer dan 2 minuten toe, maar profiteerde van de ruim 8 minuten tijdverlies van Sunderland.
De Oostenrijker, in 2018 winnaar van Dakar, heeft met nog drie etappes te gaan een voorsprong van 2 minuten en 12 seconden op de Brit. Van Beveren staat derde op een kleine 4 minuten.
Auto's
Bij de auto's boekte Giniel De Villiers zijn achttiende etappezege in Dakar. Het podium bestond volledig uit Toyota's. De 49-jarige Zuid-Afrikaan won de etappe met 9 seconden voorsprong op zijn landgenoot Henk Lategan, Nasser Al-Attiyad werd derde op ruim 1 minuut. De Qatarees verstevigde zijn leidende positie in het klassement. Al-Attiyah heeft een marge van bijna 40 minuten met Sébastien Loeb, de Franse nummer 2 van het klassement.
Bernhard ten Brinke werd twaalfde in de etappe, bijna 5 minuten achter De Villiers, en staat in het klassement op de twintigste plaats.
De Rus Edoeard Nikolajev (Kamaz) boekte zijn derde zege van dit jaar bij de trucks. De viervoudig eindwinnaar haalde ruim 2,5 minuut af van zijn achterstand op zijn leidende land- en teamgenoot Dmitri Sotnikov, die tweede werd. In het klassement heeft Sotnikov nog een kleine 9 minuten voorsprong op Nikolajev.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
6 uur geleden