Weer een nieuwe leider bij motoren in Dakar Rally
WADI AD-DAWASIR (ANP) - De Dakar Rally heeft opnieuw een nieuwe leider gekregen in het klassement bij de motoren. De Oostenrijker Matthias Walkner eindigde in de negende etappe door Saudi-Arabië, met start en finish in Wadi ad-Dawasir, op de vierde plaats. Hij nam de leiding in het klassement over van de Brit Sam Sunderland, die een dag eerder de Fransman Adrien Van Beveren van de eerste plek had verdrongen.
De Chileen José Ignacio Cornejo schreef op zijn Honda de klassementsproef over 287 kilometer op zijn naam. Hij was 1 minuut en 26 seconden sneller dan de Argentijnse titelverdediger Kevin Benavides en had 1.47 voorsprong op de Amerikaan Ricky Brabec. Walkner gaf op zijn KTM-motor iets meer dan 2 minuten toe, maar profiteerde van de ruim 8 minuten tijdverlies van Sunderland.
De Oostenrijker, in 2018 winnaar van Dakar, heeft met nog drie etappes te gaan een voorsprong van 2 minuten en 12 seconden op de Brit. Van Beveren staat derde op een kleine 4 minuten.
Auto's
Bij de auto's boekte Giniel De Villiers zijn achttiende etappezege in Dakar. Het podium bestond volledig uit Toyota's. De 49-jarige Zuid-Afrikaan won de etappe met 9 seconden voorsprong op zijn landgenoot Henk Lategan, Nasser Al-Attiyad werd derde op ruim 1 minuut. De Qatarees verstevigde zijn leidende positie in het klassement. Al-Attiyah heeft een marge van bijna 40 minuten met Sébastien Loeb, de Franse nummer 2 van het klassement.
Bernhard ten Brinke werd twaalfde in de etappe, bijna 5 minuten achter De Villiers, en staat in het klassement op de twintigste plaats.
De Rus Edoeard Nikolajev (Kamaz) boekte zijn derde zege van dit jaar bij de trucks. De viervoudig eindwinnaar haalde ruim 2,5 minuut af van zijn achterstand op zijn leidende land- en teamgenoot Dmitri Sotnikov, die tweede werd. In het klassement heeft Sotnikov nog een kleine 9 minuten voorsprong op Nikolajev.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
4 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.
12 uur geleden