Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weer een nieuwe leider bij motoren in Dakar Rally

Weer een nieuwe leider bij motoren in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - De Dakar Rally heeft opnieuw een nieuwe leider gekregen in het klassement bij de motoren. De Oostenrijker Matthias Walkner eindigde in de negende etappe door Saudi-Arabië, met start en finish in Wadi ad-Dawasir, op de vierde plaats. Hij nam de leiding in het klassement over van de Brit Sam Sunderland, die een dag eerder de Fransman Adrien Van Beveren van de eerste plek had verdrongen.

De Chileen José Ignacio Cornejo schreef op zijn Honda de klassementsproef over 287 kilometer op zijn naam. Hij was 1 minuut en 26 seconden sneller dan de Argentijnse titelverdediger Kevin Benavides en had 1.47 voorsprong op de Amerikaan Ricky Brabec. Walkner gaf op zijn KTM-motor iets meer dan 2 minuten toe, maar profiteerde van de ruim 8 minuten tijdverlies van Sunderland.

De Oostenrijker, in 2018 winnaar van Dakar, heeft met nog drie etappes te gaan een voorsprong van 2 minuten en 12 seconden op de Brit. Van Beveren staat derde op een kleine 4 minuten.

Auto's

Bij de auto's boekte Giniel De Villiers zijn achttiende etappezege in Dakar. Het podium bestond volledig uit Toyota's. De 49-jarige Zuid-Afrikaan won de etappe met 9 seconden voorsprong op zijn landgenoot Henk Lategan, Nasser Al-Attiyad werd derde op ruim 1 minuut. De Qatarees verstevigde zijn leidende positie in het klassement. Al-Attiyah heeft een marge van bijna 40 minuten met Sébastien Loeb, de Franse nummer 2 van het klassement.

Bernhard ten Brinke werd twaalfde in de etappe, bijna 5 minuten achter De Villiers, en staat in het klassement op de twintigste plaats.

De Rus Edoeard Nikolajev (Kamaz) boekte zijn derde zege van dit jaar bij de trucks. De viervoudig eindwinnaar haalde ruim 2,5 minuut af van zijn achterstand op zijn leidende land- en teamgenoot Dmitri Sotnikov, die tweede werd. In het klassement heeft Sotnikov nog een kleine 9 minuten voorsprong op Nikolajev.

Meer uit Sport

Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

3 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

3 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

16 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

17 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

18 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

19 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

19 uur geleden